4 dakika okunma süresi

0 yorum

49

Poco X3 Pro PUBG Mobile Kaç FPS Verir?

TPC Game

2 ay önce

poco x3 pro pubg mobile kaç fps verir

Mobil oyunlar arasında en çok oynanan oyun PUBG Mobile, gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. PUBG Mobile oynamak için iyi bir telefona ihtiyaç var, eğer eski bir telefon kullanırsanız oyun içerisinde çok fazla sıkıntı çekebilirsiniz. Yeni telefonlardan Poco X3 Pro PUBG Mobile kaç FPS verir bu yazımızda onu göstereceğiz.

Poco X3 Pro PUBG Mobile Kaç FPS

PUBG Mobile’da iyi oynamak için yeni çıkan telefonlara sahip olmak gerekiyor, artık çoğu telefon 120 FPS PUBG Mobile desteklemeye başladı fakat eski telefonlar halen 60 FPS ile 90 FPS Arasında gidip geliyor. FPS’iniz ne kadar yüksek olursa oyun akıcılığınız o kadar iyi olur ve bu da sizin oynayışınızı etkiler. Poco X3 Pro PUBG Mobile’da 90 FPS veriyor. 120 Hz ekran yenileme hızı ile birlikte Poco X3 Pro PUBG Mobile’da 90 FPS oyun deneyimi sunuyor. Telefon hakkında diğer detayları da aşağıda bulabilirsiniz. iPad Mini 6 PUBG Mobile Kaç FPS Verir merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

poco x3 pro pubg mobile kaç fps
  • Ekran Boyutu: 6.67 İnç
  • Ekran Çözünürlüğü: 1080×2400 (FHD+) Piksel
  • Yenileme Hızı (Hz): 120 Hz
  • Ram: 6 GB
  • Batarya: 5160 mAh
  • Hızlı Şarj: Var
  • Kamera Çözünürlüğü: 48 MP

PUBG Mobile 90 FPS Nasıl Etkinleştirilir?

Oyun içerisinde 90 FPS’i etkinleştirmezseniz standart olarak 60 FPS almaya devam edersiniz, bunun için ayarlardan 90 FPS’i aktif etmelisiniz. Ayarlara girin ardından Grafik bölümüne gelin, buradan Kare Hızını 90 FPS olarak işaretleyin ve çıkın. Artık oyunu 90 FPS oynayabilirsiniz.

PUBG Mobile 120 FPS Nasıl Etkinleştirilir?

PUBG Mobile 120 FPS güncellemesi yakın bir zamanda gelecek ve bu sayede artık oyunda 120 FPS alabileceksiniz. Henüz aktif olmasa da PUBG Mobile güncelleme için kolları sıvadı ve yavaş yavaş testleri yapılıyor, yakın bir zamanda görmemiz mümkün.

FPS Nedir?

“FPS” video oyunları ve grafik işlemcileriyle ilişkili bir terimdir. FPS, “Frames Per Second” (Saniyedeki Kare Sayısı) kelimelerinin kısaltmasıdır. FPS, bir video oyunundaki veya bir video görüntüsündeki her saniyede görüntülenen kare sayısını ifade eder.

Poco X3 Pro PUBG Mobile veya video ne kadar yüksek bir FPS değeri sunarsa, o kadar akıcı ve gerçekçi görünecektir. Örneğin, 30 FPS’de bir oyun, 60 FPS’de olan bir oyundan daha az akıcı olacaktır. Bazı oyuncular, daha yüksek FPS değerlerine sahip olmanın daha hızlı tepki verme ve daha akıcı bir oyun deneyimi sunacağını düşünürler.

FPS ayrıca grafik işlemcileri veya bilgisayar bileşenlerinin performansını değerlendirmek için de kullanılır. Bir oyunun yüksek grafik ayarlarında kaç FPS alabileceğiniz, sisteminizin ne kadar güçlü olduğunun bir göstergesidir. Örneğin, bir oyunu yüksek grafik ayarlarında 100 FPS’de oynayabiliyorsanız, sisteminizin oldukça güçlü olduğunu söyleyebiliriz.

poco x3 pro pubg mobile

Hz Nedir?

“Hz”, Hertz’in kısaltmasıdır ve frekans birimi olarak kullanılır. Bir saniyedeki tekrar sayısını ifade eder. Genellikle elektrik, ses ve ışık gibi dalgaların periyodik olarak dalgalanma hızını ölçmek için kullanılır.

1 Hz, bir saniyede bir tekrar anlamına gelir. Örneğin, 60 Hz elektrik dalgalanmaları, elektrik hatlarında her saniyede 60 döngü olacağı anlamına gelir.

Poco X3 Pro PUBG Mobile, bilgisayar monitörlerinde, telefonlarda, televizyonlarda ise “Hz”, ekranın yenileme hızını ifade eder. Yani, bir monitör veya televizyon ne kadar hızlı yenilenirse, o kadar akıcı ve düzgün bir görüntü elde edilir. Örneğin, bir monitörün 60 Hz yenileme hızı, saniyede 60 kez ekranın yenilendiği anlamına gelir. Daha yüksek bir Hz değeri, daha akıcı bir görüntü sağlar ve özellikle oyun oynarken veya hızlı hareket eden sahneleri izlerken daha az bulanıklık ve daha az görsel takılma yaşanmasını sağlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?