6 dakika okunma süresi

0 yorum

30

Meyenice Kimdir? (Melike Yenice)

TPC Game

1 ay önce

meyenice kimdir

Twitch izleyicilerinin yakından tanıdığı Melike Yenice nam-ı diğer meyenice kimdir gelin bakalım. Meyenice kimdir, kaç yaşında, nereli vb. gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Twitch platformunda yayın yapan Melike Yenice hakkında soru-cevap yaptık, hakkında bilmediğiniz veya bilmek istediğiniz soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Meyenice Hakkında Biraz Bilgi Verebilir Misiniz?

Melike (Mey) Yenice. 2 Haziran 1995 tarihinde İzmir Konak‘ta doğdum, ancak aslen Urfa Siverekliyim. Aydın Didim‘de büyüdüm ve son 10 yıldır İstanbul‘da yaşıyorum. Orta okul ve lise eğitimimi Aydın Didim’de tamamladım. Üniversite eğitimimi Edirne Trakya Üniversitesi’nde Radyo ve Televizyon Programcılığı üzerine alarak sürdürdüm ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nden Yeni Medya ve İletişim alanında mezun oldum. Ayrıca, sevimli bir kedim var ve adı Akai.

meyenice kaç yaşında

Yayıncılığa Nasıl Başladınız, Sizi Buraya Çeken Ne Oldu?

Üniversitede Medya ve Din hocamın yönlendirmesiyle, sosyal medyanın yani yeni medyanın önemli bir potansiyele sahip olduğunu fark ettim. Geleneksel medyaya olan ilginin azaldığı bir dönemde, YouTube gibi platformlarda aktif olmanın önemini kavradım. Bu yönlendirme sayesinde, Mobile Legends ve PUBG Mobile gibi mobil oyunlar üzerinden telefonumla ilk yayınlarıma başladım. Bu deneyimler, şu anki platformumda olmamın temelini oluşturdu.

Yayıncılık Dışında Bir Mesleğiniz Var Mı?

Bir süre geleneksel medyada yapım şirketlerinde çalıştım fakat şu an sadece yayıncılığa odaklandığım bir dönem. Meslek dediğimiz şey nedir? Genellikle geçim kaynağı olarak yaptığımız faaliyetlerdir. Bir kişinin eğitim aldığı, uzmanlaştığı ve genellikle maddi kazanç elde etmek amacıyla yaptığı iş olarak tanımlanabilir. Meslek, bireyin yeteneklerini ve ilgi alanlarını kullanarak belirli bir alanda çalışmasını ifade eder. Bende aldığım eğitimler doğrultusunda zaten kendi mesleğimi icra ediyorum diyebiliriz.

meyenice

Meyenice, Yayıncılığı Meslek Olarak Görüyor Musunuz?

Sadece yayıncılık değil yeni medya üzerinde yapılan tüm işler günümüzün ve geleceğin mesleği olarak görüyorum. Benim görüşümün veya başkalarının nasıl gördüğünün bir önemi yok, çünkü artık bu bir gerçeklik haline geldi.

Mezun olduğunuz bölümle ilgili olmayan bir iş yapmanız durumunda da, yaptığınız iş bir meslek olarak kabul edilebilir. Meslek, genellikle kişinin uzmanlık, deneyim ve yeteneklerini kullanarak belirli bir alanda çalışmasıyla ilgilidir. Mezun olduğunuz bölümle doğrudan ilgili olmasa bile, yaptığınız iş belirli bir uzmanlık gerektiriyorsa ve bu işi düzenli olarak yapıyorsanız, o işi bir meslek olarak nitelendirebilirsiniz.

Çok genç yaşlarda, çok büyük kitlelere çok kolay bir şekilde erişim sağlayıp maddi bir gelir elde edebiliyorsunuz. Yayıncılık açısından konuşmak gerekirse, bir televizyon kanalı gibi düşünün herkesin bireysel bir televizyon kanalı var ve oraya içerik üretiyor. Biri talk show yaparken biri sabah programı bir diğeri yetenek programı bir diğeri yarışma programı yapıyor. Bu çerçevede baktığınızda eminim ki daha mantıklı gelecektir.

Meyenice, Örnek Aldığınız Birileri Var Mı?

Oyun oynayan kadın yayıncılar, hem eğlenceli oyun içeriği sunuyorlar hem de bana ilham veriyorlar.
Müzik içerikli kadın yayıncıları izlemek, onların yeteneklerinden ve sanatlarından ilham almamı sağlıyor ve müzikle ilgili daha fazla bilgi edinmeme yardımcı oluyor.

Günlük konular, yaşam deneyimleri, kişisel gelişim, kültür ve benzeri konular hakkında konuşan kadın sohbet yayıncılarının da izleyicilerle kurdukları samimi bağları izlemeyi seviyorum. Bazen cinsiyetçi söylemlere veya tacize maruz kalabiliyorlar. Bu gibi zorluklara rağmen, kadın sohbet yayıncıları, kendi seslerini duyurmak ve toplumda etki yaratmak için cesurca ilerliyorlar bunu taktir ediyorum.

Cinsiyet eşitliği ve toplumsal cinsiyet normlarının sorgulanması açısından son derece önemli benim için. Bu doğrultuda kadın yayıncıları daha çok örnek aldığım söylenebilir.

melike yenice

Meyenice, İlerideki Hedefleriniz Nelerdir?

Bu işi tek başına yapmak zor, zaten büyümenin sırrı da burada yatıyor. Yapımcılar, editörler ve diğer ekibiniz size destek olduğunda büyüyebilirsiniz. Büyük yayıncılara baktığımızda, tek başına bu işte büyümenin zor olduğunu görüyoruz. Genellikle ekipler ve ajanslar, medya şirketleri kuruluyor, çünkü tek başına her şeye yetişmek mümkün değil. Ancak yinede hedeflerim elbet tabi ki var. Topluluğumu daha geniş kitlelere ulaştırmak geniş bir izleyici kitlesine ulaşarak ilham verici içerikler sunmak. Dahil olma konusunda aktif bir rol oynamak. Ayrıca, teknolojinin ve dijital yayıncılığın gelişimiyle birlikte ayak uydurarak yenilikçi yaklaşımlar benimsemek, sürekli olarak kendimi yenileyerek, izleyicilerime en iyi deneyimi sunmak. Bulunduğum platformda yayıncılık alanında lider bir isim olmak. Global bir marka haline gelmek.

Meyenice Twitch

Meyenice Instagram

Twitch Nedir?

Twitch, müzik yayınları, yaratıcı içerik ve “gerçek hayatta” yayınlar sunmanın yanı sıra, e-spor yarışmalarının yayınları da dahil olmak üzere video oyunu canlı yayınlarına odaklanan bir Amerikan video canlı yayın hizmetidir. Twitch, Amazon şirketinin bir iştiraki olan Twitch Interactive tarafından işletilmektedir. Haziran 2011’de genel ilgi alanına yönelik yayın platformu Justin.tv’nin bir yan kuruluşu olarak tanıtıldı. Sitedeki içerik canlı olarak ya da talep üzerine video aracılığıyla izlenebilmektedir. Twitch’in mevcut ana sayfasında gösterilen oyunlar izleyici tercihine göre listelenir ve gerçek zamanlı strateji oyunları (RTS), dövüş oyunları, yarış oyunları ve birinci şahıs nişancılar gibi türleri içerir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?