2 dakika okunma süresi

0 yorum

15

Minecraft Büyü Masası Nasıl Yapılır?

TPC Game

3 hafta önce

minecraft büyü masası nasıl yapılır

Minecraft, sonsuz bir yaratıcılık ve macera dünyası sunan eşsiz bir oyundur. Oyuncular, çeşitli malzemeleri kullanarak çeşitli araçlar ve eşyalar yapabilirler. Bunlardan biri de büyü masası. Bu yazımızda Minecraft büyü masası nasıl yapılır, hangi malzemeler gerekir onu göstereceğiz.

Minecraft Büyü Masası Yapımı

Büyü masası, oyun içerisinde eşyalarınızı güçlendirmek ve büyü yapmak için kullanılır. Büyü masası yapmak için 4 Obsidyen2 Elmas ve 1 Kitap gerekiyor, bunları elde ettikten sonra çalışma masasına aşağıdaki görselde görüğünüz gibi yerleştirip yatağınızı alabilirsiniz. Minecraft duman fırını nasıl yapılır merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

minecraft büyü masası yapımı

Minecraft Obsidyen Nasıl Yapılır?

Obsidyen yapmak için ateş ile suyu birleştirmeniz gerekiyor. Ateşi bir tarafa, suyu da diğer tarafa koyarak ortada birleşmesini sağlamalısınız. Bu iki element birbirine değdiği zaman Obsidyen oluşmaktadır, bu Obsidyeni keserek envanterine ekleyebilirsiniz.

Minecraft Kitap Nasıl Yapılır?

Kitap, Minecraft içerisinde büyü yapmak için kullanılır. Kitap yapmak için 3 Kağıt ve 1 Deri gerekiyor, bunları elde ettikten sonra çalışma masasına aşağıdaki görselde görüğünüz gibi yerleştirip kitabınızı alabilirsiniz. 

minecraft kitap nasıl yapılır

Minecraft Büyü Masası Ne İşe Yarar?

Minecraft’ta büyü masası, oyuncuların çeşitli silah, zırh ve araçlara büyü yapmalarını sağlayan bir bloktur. Bu büyüler, ekipmanların özelliklerini geliştirerek dayanıklılığını artırabilir, saldırı gücünü yükseltebilir veya farklı özel yetenekler kazandırabilir. Büyü masası kullanmak için oyuncuların büyü masasına lapis lazuli ve büyülenecek öğeyi yerleştirmeleri ve yeterli deneyim puanına sahip olmaları gerekir. Kitap rafları ile çevrelenerek daha güçlü büyüler elde edilebilir. Bu şekilde, oyuncular oyun içinde daha güçlü hale gelip zorluklarla daha kolay başa çıkabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?