2 dakika okunma süresi

0 yorum

25

Minecraft Ray Nasıl Yapılır?

TPC Game

1 ay önce

minecraft ray nasıl yapılır

Minecraft, sonsuz bir yaratıcılık ve macera dünyası sunan eşsiz bir oyundur. Oyuncular, çeşitli malzemeleri kullanarak çeşitli araçlar ve eşyalar yapabilirler. Bunlardan biri de ray. Bu yazımızda Minecraft ray nasıl yapılır, hangi malzemeler gerekir onu göstereceğiz.

Minecraft Ray Yapımı

Ray, Minecraft‘ta içerisinde hızlı bir şekilde hareket etmenize yarayan vagonları ilerletmek için kullanılır. Rayları gitmek istediğiniz yerlere döşedikten sonra vagonunuzla gidebilirsiniz. Ray yapmak için 6 Demir ve 1 Çubuk gerekiyor, bunları elde ettikten sonra çalışma masasına aşağıdaki görselde görüğünüz gibi yerleştirip yatağınızı alabilirsiniz. Minecraft yatak nasıl yapılır merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

minecraft ray yapımı

Minecraft Demir Nasıl Bulunur?

Demir bulmak için öncelikle madenlere inmeniz gerekiyor. Madenlere indikten sonra demir bloklarını göreceksiniz, bu blokları kırarak veya ocakta yakarak demir elde edebilirsiniz

Minecraft Çubuk Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta çubuk yapmak oldukça basittir. Çubuk yapmak için 2 Tahta Bloğa ihtiyacınız var, bunları çalışma masasına ekledikten sonra sizlere 4 Çubuk verecektir.

minecraft çubuk yapımı

Minecraft Ray Ne İşe Yarar?

Ray, oyun içerisinde bir yerden bir yere hızlıca gitmek için kullanılır. Madenlere hızlı bir şekilde girip hızlı bir şekilde çıkmak istiyorsunuz, bu durumda evinizden madenlere ray dööşeyebilirsiniz. Bu rayın üstüne de vagon koyduktan sonra isterseniz içine binip gidebilir isterseniz de vagonun içine madenden topladığınız eşyaları yükleyip gönderebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?