2 dakika okunma süresi

0 yorum

19

Valorant Van 9003 Hatası Nasıl Çözülür?

TPC Game

1 ay önce

valorant van 9003 hatası nasıl çözülür

Popüler FPS oyunu Valorant’ta oyuncular yeni bir hata ile karşılaşmaya başladılar. Karşılarına çıkan Valorant Van 9003 hatası ile alakalı oyuncular çözüm bulmaya çalışıyorlar fakat çoğu kaynakta bu hata ile alakalı çözüm bulunmuyor.

Valorant Van 9003 Hatası Çözümü

Valorant oyuncularının karşılaştığı bu hata oldukça can sıkıcı bir durumda çünkü bu hata sadece Windows 11 kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Yeni gelen Windows 11 ile beraber oyunların sorunlarıda çıkmaya başladı. Yeni işletim sisteminde TPM 2.0 teknolojisi bulunuyor ve bu teknoloji de Riot Vanguard ile beraber çalışıyor. Eğer TPM 2.0’ı etkinleştirmezseniz Windows 11’de Valorant oynayamıyorsunuz. Çoğu kişi araştırmalarına rağmen soruna çözüm bulamadılar fakat biz sizler için Valorant Van 9003 hatasının çözümünü anlattık. Valorant Van 84 hatası nasıl çözülür merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

valorant van 9003 hatası çözümü

TPM 2.0 Etkinleştirme

Öncelikle bilgisayarınızın TPM 2.0’ı destekleyip desteklemediğini öğrenmeniz gerekiyor, bunun için Windows arama kısmına “tpm.msc” yazıyoruz ve karşınıza çıkan ekranda destekleyip desteklemediğini görebilirsiniz. Bilgisayarınıza göre burası değişiklik gösterebilir eğer desteklemiyorsa yapmanız gereken tekrar Windows 10 sürümüne geçmek.

Bilgisayarınız TPM 2.0’ı destekliyorsa bunu aktif etmeniz lazım ve aktif etmek için BIOS ayarlarına girmeniz gerekiyor. TPM 2.0 etkinleştirmek için aşağıda vermiş olduğumuz adımları tek tek uygulamanız gerekiyor.

  • Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve ekran gelmeden önce F2 tuşuna basarak BIOS menüsüne girin.
  • Girdikten sonra Security (Güvenlik) bölümüne gelin.
  • Burada TPM ile alakalı seçeneğini bulun ve aktif edin.
  • Kaydedip BIOS’tan çıkış yapın.
tpm etkinleştirme

Vermiş olduğumuz adımları uyguladıktan sonra Valorant Van 9003, Valorant TPM hatası sorunları çözülecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?