2 dakika okunma süresi

0 yorum

27

Minecraft Yatak Nasıl Yapılır?

TPC Game

2 ay önce

minecraft yatak nasıl yapılır

Minecraft, sonsuz bir yaratıcılık ve macera dünyası sunan eşsiz bir oyundur. Oyuncular, çeşitli malzemeleri kullanarak çeşitli araçlar ve eşyalar yapabilirler. Bunlardan biri de yatak. Bu yazımızda Minecraft yatak nasıl yapılır, hangi malzemeler gerekir onu göstereceğiz.

Minecraft Yatak Yapımı

Yatak, Minecraft içerisinde geceleri uyumak için kullanılır. Yatağı istediğiniz yere koyup yatabilirsiniz fakat geceleri yatarken yaratıkların gelmesini istemiyorsanız etrafı kapalı bir yere koymalısınız. Yatak yapmak için 3 Yün ve 3 Tahta gerekiyor, bunları elde ettikten sonra çalışma masasına aşağıdaki görselde görüğünüz gibi yerleştirip yatağınızı alabilirsiniz. Minecraft piston nasıl yapılır merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

minecraft yatak yapımı

Minecraft Yün Nasıl Yapılır?

Oyun içerisinde koyunları öldürerek her öldürdüğünüz koyundan 1 adet yün alabilirsiniz, eğer koyunları traşlarsanız koyun başına 3 adet yün alabiliyorsunuz.

Minecraft Tahta Nasıl Yapılır?

Tahta yapmak oyun içerisinde en kolay yapılan eşyalardan biridir. Herhangi bir ağaçtan aldığınız odun bloğunu çalışma masasına eklediğinizde size 4 adet tahta vermektedir.

Minecraft Yatak Ne İşe Yarar?

Yatak, geceleri sabah olmasını uzun süre beklemeden kısa sürede olmasını sağlar hem de normal olarak yatmanız için kullanılır. Gece olmadan yatakta uyuyamazsınız sadece gece olunca uyuyabilirsiniz ve eğer arkadaşınızla birlikte oynuyorsanız, ikinizde yatağa yatmazsanız sabah olmayacaktır.

Minecraft’ın en önemli eşyalardan biri olan yatağın yapımını da öğrenmiş oldunuz. Eğer hayatta kalma modunda oynuyorsanız ilk yapmanız gereken eşyalardan birisidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?