3 dakika okunma süresi

0 yorum

37

iPad Mini 6 PUBG Mobile Kaç FPS Verir?

TPC Game

2 ay önce

iPad Mini 6 PUBG Mobile Kaç FPS Verir

Mobil oyun devi olan PUBG Mobile, her geçen gün kitlesini arttırmaya devam ediyor. İyi bir tablet, iyi bir performans demektir ve bu da sizin iyi oynamanıza yarar. Son zamanlarda oldukça rağbet gören iPad Mini 6 PUBG Mobile kaç FPS verir gelin birlikte bakalım. Rakiplerinizi kolayca alt etmek için iyi performans veren bir tablete ihtiyacınız var.

iPad Mini 6 PUBG Mobile Kaç FPS

Apple’ın amiral gemisi tabletlerinden birisi olan iPad Mini 6, mobil oyuncular tarafından oldukça ilgi görmekte. Güçlü özelliklere sahip olmasından dolayı PUBG Mobile oyuncularının tercihleri arasında fakat bu tableti almak isteyen oyuncular oyun içerisinde iPad Mini 6 PUBG Mobile kaç FPS verdiğini merak ediyor. iPad Mini 6, 60 Hz ekran yenileme hızına sahiptir. 60 Hz sayesinde iPad Mini 6 PUBG Mobile’da 60 FPS vermektedir. PUBG Mobile 90 FPS Veren Tabletler merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

iPad Mini 6 PUBG Mobile Kaç FPS
  • Ekran Boyutu: 8.3 İnç
  • Ekran Çözünürlüğü: 2266×1488
  • Yenileme Hızı (Hz): 60 Hz
  • Ram: 4 GB
  • Batarya: 5034 mAh
  • Hızlı Şarj: Yok
  • Kamera Çözünürlüğü: 12 MP

FPS Nedir?

“FPS” video oyunları ve grafik işlemcileriyle ilişkili bir terimdir. FPS, “Frames Per Second” (Saniyedeki Kare Sayısı) kelimelerinin kısaltmasıdır. FPS, bir video oyunundaki veya bir video görüntüsündeki her saniyede görüntülenen kare sayısını ifade eder.

iPad Mini 6 PUBG Mobile veya video ne kadar yüksek bir FPS değeri sunarsa, o kadar akıcı ve gerçekçi görünecektir. Örneğin, 30 FPS’de bir oyun, 60 FPS’de olan bir oyundan daha az akıcı olacaktır. Bazı oyuncular, daha yüksek FPS değerlerine sahip olmanın daha hızlı tepki verme ve daha akıcı bir oyun deneyimi sunacağını düşünürler.

FPS ayrıca grafik işlemcileri veya bilgisayar bileşenlerinin performansını değerlendirmek için de kullanılır. Bir oyunun yüksek grafik ayarlarında kaç FPS alabileceğiniz, sisteminizin ne kadar güçlü olduğunun bir göstergesidir. Örneğin, bir oyunu yüksek grafik ayarlarında 100 FPS’de oynayabiliyorsanız, sisteminizin oldukça güçlü olduğunu söyleyebiliriz.

iPad Mini 6 PUBG Mobile

Hz Nedir?

“Hz”, Hertz’in kısaltmasıdır ve frekans birimi olarak kullanılır. Bir saniyedeki tekrar sayısını ifade eder. Genellikle elektrik, ses ve ışık gibi dalgaların periyodik olarak dalgalanma hızını ölçmek için kullanılır.

1 Hz, bir saniyede bir tekrar anlamına gelir. Örneğin, 60 Hz elektrik dalgalanmaları, elektrik hatlarında her saniyede 60 döngü olacağı anlamına gelir.

iPad Mini 6 PUBG Mobile, bilgisayar monitörlerinde, telefonlarda, televizyonlarda ise “Hz”, ekranın yenileme hızını ifade eder. Yani, bir monitör veya televizyon ne kadar hızlı yenilenirse, o kadar akıcı ve düzgün bir görüntü elde edilir. Örneğin, bir monitörün 60 Hz yenileme hızı, saniyede 60 kez ekranın yenilendiği anlamına gelir. Daha yüksek bir Hz değeri, daha akıcı bir görüntü sağlar ve özellikle oyun oynarken veya hızlı hareket eden sahneleri izlerken daha az bulanıklık ve daha az görsel takılma yaşanmasını sağlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?