3 dakika okunma süresi

0 yorum

49

CS 1.6 Crosshair Sabitleme Nasıl Yapılır?

TPC Game

2 ay önce

cs 1.6 crosshair sabitleme nasıl yapılır

Yılların eskitemediği popüler FPS oyunu CS 1.6’yı oynayan bir kesim halen bulunuyor. FPS oyunlarında crosshair önemlidir, crosshairınız ne kadar iyi olursa oynanışınız da o kadar iyi olur. Kötü ve sabit olmayan bir crosshair ile oynamak oyun performansınızı düşürecektir. Bu yazımızda sizlere CS 1.6 crosshair sabitleme kodu nedir onu göstereceğiz.

CS 1.6 Crosshair Sabitleme Kodu

Oyun içerisinde neredeyse her şeyi düzenleyebileceğiniz kodlar bulunuyor, bu kodlar sayesinde crosshairınızı da geliştirilebilirsiniz. Oyuna yeni başlayan oyuncular crosshairın hareket ettikçe büyümesinden oldukça muzdarip, bu yüzden crosshair sabitle nasıl yapılır merak ediyorlar. CS 1.6 crosshair sabitleme kodu sayesinde bunu yapabilirsiniz, konsolu açtıktan sonra “cl_dynamiccrosshair 0” yazıyoruz ve Enter tuşuna basıyoruz. Artık crosshairınız siz istediğiniz kadar hareket etseniz de sabit kalacaktır. CS 1.6 sekmeme kodları nelerdir merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

cs 1.6 crosshair sabitleme kodu

CS 1.6, gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Çıkışının üzerinden yıllar geçse de halen unutulmuyor ve binlerce kişi tarafından oynanıyor. Oyuna yeni başlayan oyuncular çoğu kodu bilmediği için bazı konularda sıkıntılar çekebiliyor, bunlardan bir tanesi de hareket edince crosshairın büyümesi. Vermiş olduğumuz kod sayesinde artık büyüyen crosshair görmeyeceksiniz ve bu sayede rakiplerinizi daha rahat alt edebileceksiniz.

Counter-Strike, Valve tarafından geliştirilen birinci şahıs nişancı oyunudur. Başlangıçta, 1999’da Minh “Gooseman” Le ve Jess Cliffe tarafından, Le ve Cliffe işe alınmadan ve oyunun fikir hakkı edinilmeden önce bir Half-Life modifikasyonu olarak geliştirilmiş ve yayınlanmıştır. Counter-Strike, 2000 yılında Valve tarafından Microsoft Windows için piyasaya sürülmüştür. Oyun, Counter-Strike serisinin ilkidir. Xbox’ta, OS X ve Linux’ta birkaç yeniden yapımı (remake) ve porting’i yayımlanmıştır.

cs 1.6 crosshair sabitleme

Oyunda, oyuncular dünyanın çeşitli yerlerinde yer alan terörle mücadele (Counter-Terrorist) güçlerinin ve onlara karşı çıkan terörist (Terrorist) militanların rollerini üstleniyor. Her oyun turunda, iki takım ya haritanın hedeflerine ulaşarak ya da tüm düşman birliklerini ortadan kaldırarak diğerini yenmekle görevlendiriliyor. Her oyuncu, her maçın başında silah ve aksesuar cephaneliğini kişiselleştirebilir ve para birimi her turun sonunda kazanılır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?