4 dakika okunma süresi

0 yorum

49

En İyi Türkçe Dublaj Oyunlar

TPC Game

2 ay önce

en iyi türkçe dublaj oyunlar

Oyunlara neredeyse bütün dilleri ekleyip fakat Türkçe dil desteğini eklemeyen oyunları gördükçe oyuncuların morali bozuluyor. Her oyunda görmek isteriz fakat oyun yapımcıları bu konuyu fazla umursamıyor. Başka dillerde oyun oynamaktan sıkılmış olan oyuncular için bu yazımızda sizlere en iyi Türkçe dublaj oyunları listeledik.

Türkçe Dublaj Oyunlar

Türkiye’de çok fazla oyun oynayan kişi bulunsa da, oyun yapımcıları Türkiye pazarına çok da fazla önem vermemektedir. Dünya’da ses getirecek bir oyun bile yapılsa Türkçe seslendirme eklenmiyor. Türkçe dublaj oyunlara önem veren yapımcılardan birisi Sony. PlayStation‘a çıkan oyunların çoğusunda Türkçe dublaj bulunuyor ve bu da oyuncuları oldukça sevindiriyor. Düşük sistem gereksinimli oyunlar neler merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

Çoğu oyunda Türkçe altyazı görmeye alıştık fakat dublaj görmeye alışmadık, alışık olmadığınız bir şekilde oyun oynamak istiyorsanız sizlere en iyi Türkçe dublaj oyunları gösteriyoruz.

Uncharted

Sony tarafından yayınlanan, Naughty Dog tarafından geliştirilen Uncharted oyun serisinin hepsinde Türkçe dublaj bulunuyor. Sony ve Naughty Dog’un Türkiye pazarını sevdiğini çıkarttıklarını bütün oyunlara Türkçe seslendirme eklemelerinden anlayabiliyoruz.

uncharted türkçe dublaj

Crysis

Cevat Yerli, Avni Yerli ve Faruk Yerli tarafından kurulan Crytek firmasının çıktığı dönemde ses getiren oyunu Crysis’in bütün serilerinde Türkçe Dublaj bulunuyor. Türk yapımı büyük bir oyun yapıldıktan sonra Türkçe dublaj olmazsa olmazdı. Hem oynanış olarak hem de seslendirme olarak muhteşem bir deneyim yaşatacak bir oyun serisi.

crysis türkçe dublaj

Killzone Shadow Fall

Guerrilla Games tarafından geliştirilen ve yine Sony tarafından yayınlanan savaş oyununda Türkçe seslendirme bulunuyor. 2013 yılında piyasaya sürülmesine rağman çıktığı dönemde Türkçe seslendirme olması oyuncuları oldukça sevindirdi.

Killzone Shadow Fall türkçe dublaj

Infamous: Second Son

Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen ve Sony tarafından yayınlanan aksiyon-macera oyunu Infamous: Second Son, Türkçe seslendirme ile geliyor.

infamous second son türkçe dublaj

inFAMOUS First Light

Yukarıda olduğu gibi Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen ve Sony tarafından yayınlanan aksiyon-macera oyunu inFAMOUS First Light’da bu sefer ana karakterimiz kadın. Bu oyunda Türkçe seslendirme ile piyasaya sürüldü.

infamous first light türkçe dublaj

The Last of Us

PlayStation kullanıcılarının en çok sevdiği hikayeli oyunlardan birisi The Last of Us serisidir. Değerlendirmelerde de yüksek not ve The Game Yılın Oyunu ödülünü alan oyun, biz oyuncuların karşısına Türkçe dublaj oyun olarak çıkması oldukça sevindirdi.

the last of us türkçe dublaj

 Sackboy: Büyük Macera

LittleBigPlanet oyununun ana karakteri Sackboy’un olduğu eğlenceli oyun, Haziran 2020’de PlayStation 5’in tanıtım etkinliğinde açıklandı ve 12 Kasım 2020’de çıkış yaptı. Oyuncuların karşısına Türkçe seslendirme ile çıkan oyun, vakit geçirmek için birebir.

sackboy büyük macera türkçe dublaj

God of War: Ascension

Listemizi muhteşem bir oyun ile bitiriyoruz. 2013 yılında sadece PlayStation 3 için geliştirilen ve yayınlanan God of War: Ascension, Türkçe seslendirme ile oyuncuların karşısına çıktı. Seri halen popülerliğini sürdürmeye devam ediyor, yeni çıkan oyunlarında Türkçe dublaj bulunmasa da bir sonraki oyunlarda bekliyoruz.

God of War Ascension türkçe dublaj

En iyi Türkçe dublaj oyunları sizler için listeledik. Listemizde bulanan 8 oyunu eğer denemediyseniz mutlaka deneyin. Ekstra seslendirme ile birlikte oyunu oynamaktan daha çok zevk alacaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?