2 dakika okunma süresi

0 yorum

85

Ferit Karakaya Kimdir? (wtcN)

TPC Game

2 ay önce

ferit karakaya kimdir

Twitch izleyicilerinin yakından tanıdığı, eski League of Legends espor oyuncularından Ferit Karakaya namıdiğer wtcN kimdir gelin bakalım. Ferit Karakaya kimdir, kaç yaşında, nereli vb. gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ferit Karakaya Kimdir?

Ferit, 3 senelik profesyonel League of Legends oyunculuğundan tam zamanlı yayıncılığa başlamış ve 2011 yılından beri yayın yapmaktadır. Son zamanlarda ise Kendine Müzisyen ile kurucu ortağı olduğu BBL E-spor ile öne çıkmaktadır.

Ferit Karakaya Kaç Yaşında?

Ferit, 12 Şubat 1993 tarihinde İstanbul’un Bakırköy ilçesinde doğmuştur ve şu an 31 yaşındadır.

Ferit Karakaya Nereli?

Ferit, doğma büyüme İstanbul’ludur.

wtcn kimdir

Twitch Nedir?

twitch ya da Twitch.tv, elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu. Haziran 2011’de Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur. Haziran 2011’de genel ilgi alanı olan yayın platformu Justin.tv’nin bir yan ürünü olarak sunulan site, öncelikle video oyunlarının canlı akışına odaklanıyor. Her ay 43 milyondan daha fazla izleyiciye hizmet vermektedir. Ortalama izlenme süresi ise 1,5 saattir. Şubat 2014’te ABD’de internet trafiğinin en büyük dördüncü kaynağı olarak belirlenmiştir.

Eylül 2014 yılında Twitch, Amazon tarafından 970 milyon Amerikan doları karşılığında satın alınmıştır. Daha sonra şirketin abonelik hizmeti Amazon Prime ile sinerjilerin ortaya çıkmasına yol açtı. Twitch daha sonra Curse LLC’ni satın aldı.

Bilgilere göre, Twitch’in Temmuz 2020’de yaklaşık 7,46 milyon aktif yayıncısı vardı. Günlük izleyici 15 milyon, aylık kullanıcı sayısı 180 milyon olarak belirlendi.

Kişi hakkındaki bilgiler internet üzerinden bulunmuştur

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?