2 dakika okunma süresi

0 yorum

47

GTA 5 Mobile Gelecek Mi?

TPC Game

2 ay önce

gta 5 mobil çıkış tarihi

Tarih en iyi oyunlarından biri olan GTA 5, bundan yaklaşık 11 sene önce çıkış yaptı. Aradan 11 sene geçmesine rağmen halen popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Bu kadar popüler bir oyunun halen mobil platformlara gelmemesi oyuncuları oldukça şaşırtıyor. Fakat son zamanlarda yayılan haberlere göre GTA 5 mobil, yakın zamanda çıkış yapabilir.

Korsan GTA 5 Mobil Oyunu Çıkabilir

GTA 5’in yakın bir zamanda kaynak kodları sızdırıldı, bunu fırsat bilen geliştiriciler de kaynak kodlarını kullanarak GTA 5 mobil üzerinde çalıştıklarını bildirdi.

gta 5 mobil

Geçtiğimiz yıl Take-Two Interactive‘in sistemlerine sızmayı başaran bilgisayar korsanları, GTA 5 ve GTA 6’nın kaynak kodlarını çalmıştı. Henüz daha çıkış yapmayan GTA 6’nın bile kaynak kodları çalındı fakat ortalıkta bu kodları satan kişiler bulunmuyor. GTA 5 kaynak kodları ise bazı geliştiricilere parayla satıldı. Bu geliştiriciler oyunun mobil versiyonunu yapmak için uğraştıklarını hatta oyunu başlatmayı ve yükleme ekranına ulaşmayı başardıklarını belirttiler.

GTA’nın birkaç serisinin mobil oyunları resmi olarak bulunuyor bunu çoğumuz biliyoruz fakat GTA 5 gibi dev bir oyunun mobil versiyonun çıkması oldukça zor gözüküyor. Yüksek grafiklere sahip oyunun oynanması için yüksek telefonlar gerekiyor, en son çıkan amiral gemilerinin bile bu oyunu oynatacağı şüpheli. Geliştiriciler oyunun Android, Linux ve Nintendo Switch gibi platformlara uyarlamak istediklerini söylediler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?