2 dakika okunma süresi

0 yorum

53

Helldivers 2’nin Baş Tasarımcısı, Yeni Stratejilerin Nasıl Yapıldığını Açıklıyor

TPC Game

3 ay önce

helldivers 2

Helldivers 2 geliştiricilerinin yeni stratejiler tasarlamak için oldukça basit bir süreci var: eski seçeneklerden sıkıldıklarında sadece yeni bir tane yaparlar. Arrowhead Studios CEO’su ve yaratıcı yönetmeni Johan Pilestedt, bu süreci biraz basitleştirdiğini belirtiyor ancak bir fikrin eğlenceli olması ve oyun içinde mantıklı hale gelene kadar onun üzerinde çalışmanın önemli olduğunu söylüyor.

“Genellikle, Stratejiler gerçek dünya örneklerine dayanıyor” diyor Pilestedt PlayStation Blog’a. “Savaş filmleri ve pop kültürüne ilgi duyuyoruz, bu yüzden bazı durumlarda kavram bir pop kültürü referansından esinlenmiş olabilir, ancak gerçekçilik gerçek dünya silahlarının mekaniğe uygulanmasıyla eklenir.”

helldivers 2 baş tasarımcı

Pilestedt, “Stratejiler genellikle yinelemeli ve sprint tabanlı bir şekilde tasarlanır. Oyunu oynarız ve mevcut seçeneklerden sıkılırsak, başka bir tane ekleriz. Belki bir tasarımcının bir fikri vardır, mesela yürüyen topçu veya daha gelişmiş bir şey.” diyor.

Helldivers 2 stratejileri kendilerine özgü bir canlılık taşıyor, ancak kökleri orijinal oyuna dayanıyor ve görünüşe göre devam oyunu için süreç çok da değişmemiş. Orijinal oyunun Exo-44 Walker stratejisi, Pilestedt’in açıklamasına göre, “takımın ‘Acaba bir mech’imiz olsa ne kadar harika olurdu?’ demesiyle ortaya çıktı. Ardından süreç başladı. Bir mech bu evrende nasıl olurdu? Silahlar ne olurdu? Bir mech’in güçlü ve zayıf yönleri neler olurdu? Her şey inandırıcılığa geri dönüyor.” Ve şimdi Exo-44 Walker, Helldivers 2 meklerinin gelişiyle büyük bir yükseltme aldı ve bize Exo-45 giysisini getirdi. En iyi iki kişilik oyunlar neler merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

Aynı röportajda Pilestedt, Helldivers 2 yamalarının doğrudan “topluluktan alınan birçok yaşam kalitesi iyileştirme fikri” sunacağını söyledi, bu yüzden sonsuz savaş devam ederken iyi zamanların geleceğine dair umutlar var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?