4 dakika okunma süresi

0 yorum

69

Redmi Note 11 Pro PUBG Mobile Kaç FPS Verir?

TPC Game

2 ay önce

redmi note 11 pro pubg mobile kaç fps verir

Mobil oyun devi PUBG Mobile, gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Oyunu iyi oynamak için kasmayan ve yüksek FPS veren bir telefona ihtiyaç var, iyi bir telefonda oynuyorsanız diğer rakiplere göre şansınız daha yüksek. Redmi Note 11 Pro almayı düşünüyorsunuz fakat kaç FPS oynayacağınızı bilmiyorsanız Redmi Note 11 Pro PUBG Mobile kaç FPS verir bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Redmi Note 11 Pro PUBG Mobile Kaç FPS?

Xiaomi’nin popüler telefonlarından Redmi Note 11 Pro, PUBG Mobile oyuncuları tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Fiyat performans telefonu olarak bilinen bu telefon 120 Hz ekran yenileme hızına sahiptir, bu sayede Redmi Note 11 Pro PUBG Mobile’da 90 FPS vermektedir. Henüz oyuna 120 FPS eklenmediği için 120 Hz telefona sahip olsanız dahi maksimum 90 FPS oynayabilirsiniz. Bu telefon hakkında detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. Poco X6 Pro PUBG Mobile Kaç FPS Verir merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

redmi note 11 pro pubg mobile kaç fps
  • Ekran Boyutu: 6.67 İnç
  • Ekran Çözünürlüğü: 1080X2400 (FHD+) Piksel
  • Yenileme Hızı (Hz): 120 Hz
  • Ram: 8 GB
  • Batarya: 5000 mAh
  • Hızlı Şarj: Var
  • Kamera Çözünürlüğü: 64 MP

PUBG Mobile 90 FPS Nasıl Etkinleştirilir?

Oyun içerisinde 90 FPS’i etkinleştirmezseniz standart olarak 60 FPS almaya devam edersiniz, bunun için ayarlardan 90 FPS’i aktif etmelisiniz. Ayarlara girin ardından Grafik bölümüne gelin, buradan Kare Hızını 90 FPS olarak işaretleyin ve çıkın. Artık oyunu 90 FPS oynayabilirsiniz.

FPS Nedir?

“FPS” video oyunları ve grafik işlemcileriyle ilişkili bir terimdir. FPS, “Frames Per Second” (Saniyedeki Kare Sayısı) kelimelerinin kısaltmasıdır. FPS, bir video oyunundaki veya bir video görüntüsündeki her saniyede görüntülenen kare sayısını ifade eder.

Redmi Note 11 Pro PUBG Mobile veya video ne kadar yüksek bir FPS değeri sunarsa, o kadar akıcı ve gerçekçi görünecektir. Örneğin, 30 FPS’de bir oyun, 60 FPS’de olan bir oyundan daha az akıcı olacaktır. Bazı oyuncular, daha yüksek FPS değerlerine sahip olmanın daha hızlı tepki verme ve daha akıcı bir oyun deneyimi sunacağını düşünürler.

FPS ayrıca grafik işlemcileri veya bilgisayar bileşenlerinin performansını değerlendirmek için de kullanılır. Bir oyunun yüksek grafik ayarlarında kaç FPS alabileceğiniz, sisteminizin ne kadar güçlü olduğunun bir göstergesidir. Örneğin, bir oyunu yüksek grafik ayarlarında 100 FPS’de oynayabiliyorsanız, sisteminizin oldukça güçlü olduğunu söyleyebiliriz.

redmi note 11 pro pubg mobile

Hz Nedir?

“Hz”, Hertz’in kısaltmasıdır ve frekans birimi olarak kullanılır. Bir saniyedeki tekrar sayısını ifade eder. Genellikle elektrik, ses ve ışık gibi dalgaların periyodik olarak dalgalanma hızını ölçmek için kullanılır.

1 Hz, bir saniyede bir tekrar anlamına gelir. Örneğin, 60 Hz elektrik dalgalanmaları, elektrik hatlarında her saniyede 60 döngü olacağı anlamına gelir.

Redmi Note 11 Pro PUBG Mobile, bilgisayar monitörlerinde, telefonlarda, televizyonlarda ise “Hz”, ekranın yenileme hızını ifade eder. Yani, bir monitör veya televizyon ne kadar hızlı yenilenirse, o kadar akıcı ve düzgün bir görüntü elde edilir. Örneğin, bir monitörün 60 Hz yenileme hızı, saniyede 60 kez ekranın yenilendiği anlamına gelir. Daha yüksek bir Hz değeri, daha akıcı bir görüntü sağlar ve özellikle oyun oynarken veya hızlı hareket eden sahneleri izlerken daha az bulanıklık ve daha az görsel takılma yaşanmasını sağlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?