3 dakika okunma süresi

0 yorum

42

Valorant KYS Ne Demek?

TPC Game

2 ay önce

valorant kys ne demek

Riot Games’in popüler FPS oyunu Valorant, gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Oyuna gelen yeni oyuncular, oyun içinde kullanılan bazı terimleri bilmiyorlar. Bu terimlerden birisi de KYS. Valorant KYS ne demek diye soran oyunculara bu yazımızda açılımını ve anlamını anlattık.

Valorant KYS Nedir?

Oyunlarda kullanılan birçok terim bulunuyor, bu terimler genellikle uzun cümlelerin kısaltılmışı oluyor. Örnek olarak Valorant KYS. Bazen uzun uzun cümleler yazmaya zaman yetmeyebiliyor bu yüzden çoğu cümle oyun içinde kısaltılarak kullanılıyor ve bu kısaltmalarda evrensel olarak kabul ediliyor. Valorant troll crosshair nasıl yapılır merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

valorant kill your self

Valorant KYS, Kill Your Self cümlesinin kısaltılmış halidir. Bu cümle, “Kendini Öldür” anlamına gelmektedir. Kötü bir anlama geldiği için Valorant’ta bu cümleyi ya da kısaltılmışını kullanmak ban sebebidir. Eğer sohbet kısmından yazarsanız belirli bir süre sohbet banı yersiniz, devam ettirirseniz bu süre uzar hatta kalıcı ban yemeye kadar gidebilir.

Şiddet içerikli cümleler kullanmak çoğu oyunda sohbet banı yemenize sebep olur bu yüzden böyle cümleler kullanmamaya özen gösterin. KYS’de şiddet içeriği ve hakaret barındırdığı için Valorant tarafından yasaklıdır.

Valorant Nedir

Valorant, Riot Games tarafından geliştirilip yayınlanan bir free-to-play çok oyunculu taktiksel birinci şahıs nişancı video oyunudur. İlk olarak Ekim 2019’da Project A kod adı altında yayınlanan oyun, 7 Nisan 2020’de sınırlı erişimle kapalı beta dönemine başladı ve ardından 2 Haziran 2020’de resmî olarak yayınlandı.

valorant kys anlamı

Valorant Nasıl Oynanır?

Valorant, yakın gelecekte geçen takım tabanlı bir taktik nişancı ve birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyuncular, dünyadaki çeşitli ülke ve kültürlere göre tasarlanmış bir dizi ajan karakter olarak oynarlar. Ana oyun modunda, oyuncular, her bir takımın beş oyuncuya sahip olduğu saldıran veya savunan takıma atanır. Temsilcilerin, her biri ücret gerektiren benzersiz yeteneklerinin yanı sıra öldürme, ölüm veya ani hareketler yoluyla hücum gerektiren benzersiz bir nihai yeteneğe sahiptirler. Her oyuncu her tura “klasik” bir tabanca ve bir veya birden daha fazla “özel yetenek” ile başlar. Diğer silahlar ve yetenek ücretleri, bir önceki turun sonucuna, oyuncunun sorumlu olduğu herhangi bir öldürmeye ve ani artışla yapılan herhangi bir eyleme dayalı olarak para veren bir oyun içi ekonomik sistem kullanılarak satın alınabilir. Oyunda hafif makineli tüfekler, av tüfeği, makineli tüfek, saldırı tüfeği ve keskin nişancı tüfeği gibi çeşitli silahlar bulunur. “Spectre”, “Odin” ve “Vandal” gibi otomatik ve yarı otomatik silahlar, doğru atış yapabilmek için oyuncu tarafından kontrol edilmesi gereken geri tepme modellerine sahiptir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?