2 dakika okunma süresi

0 yorum

51

Valorant Val 29 Hatası Nasıl Çözülür?

TPC Game

3 ay önce

valorant val 29 hatası çözümü

Riot Games’in çıkarttığı son zamanların en popüler FPS oyunlarından Valorant, gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Son zamanlarda oyuncular oyun içerisinde Val 29 hatası ile karşılaşıyor ve bu hata oyuncuların canını sıkmakta. Bu yazımızda sizlere Valorant Val 29 hatası nasıl çözülür onu göstereceğiz.

Valorant Val 29 Hatası Çözümü

Oyuncuların karşısına çıkan Val 29 hatası genellikle bilgisayarınızda bulunan antivirüs veya Windows güvenlik duvarından kaynaklanmaktadır. Tabii sadece sizden kaynaklı da olmayabilir Valorant sunucularında da arada çıkan sorunlardan dolayı da bu hatayı almış olabilirsiniz. Aşağıda sizlere Valorant Val 29 hatası için alternatif çözüm yöntemleri hazırladık, deneyerek sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Valorant Val 51 hatası alıyorsanız o yazımıza da göz atabilirsiniz.

valorant val 29

Güvenlik Duvarını Kapatın

İlk önce hatanın çözülüp çözülmediğini görmek için Windows güvenlik duvarını devre dışı bırakın veya benzeri bir Antivirüs programı varsa onu kapatın. Kapattıktan sonra tekrardan Valorant’a giriş yapmayı deneyin, eğer halen aynı hatayı alıyorsanız bir sonraki maddeyi deneyin.

İnternetinizi Resetleyin

Modeminizi tamamen kapatın ve 5 saniye sonra tekrar açın, bu sizin ip adresinizin değişmesine neden olacaktır. Bu işlemi yaparken Valorant’ın tamamen kapalı olduğundan emin olun, internet geldikten sonra tekrardan Valorant’a giriş yapmayı deneyin.

Valorant Sunucularını Kontrol Edin

Bu tür hatalar sizden kaynaklı olmayabilir, bazen Valorant sunucularındaki hatalardan kaynaklı olarak da bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Buradan Valorant sunucularında hata olup olmadığını görebilirsiniz, eğer hata varsa sorunun ne olduğu ve ne zaman çözüleceği belirtilir.

Valorant’ı Tekrardan Yükleyin

Yukarıdaki bütün maddeleri denemenize rağmen hata devam ediyorsa oyunu tamamen temizleyip tekrardan kurmayı deneyin. Büyük ihtimal bu yöntem kökten çözüm olacaktır.

Bu kadar yöntemden sonra sorun çözülmediyse Riot Games destek ekibine Bilet atabilirsiniz. Bilet’e en kısa sürede dönüş yaparak sizi çözüm hakkında bilgilendireceklerdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?