2 dakika okunma süresi

0 yorum

42

Baldur’s Gate 3 15 Milyon Satışı Geçti!

TPC Game

3 ay önce

baldurs gate 3 15 milyon satış

Larian Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanan oyun Baldur’s Gate 3, piyasaya sürülmesinin üzerinden daha 1 yıl geçmemesine rağmen olağan üstü satış rakamlarına ulaştı. 2023’te 6 ödül alan Baldur’s Gate 3’ün toplam satış sayısı 15 milyonu geçti.

Yılın en iyi oyunu dahil 6 dalda ödül alan Baldur’s Gate’in yapımcısı Larian Studios, bir ay önce oyunun 10 milyondan fazla sattığını açıklamıştı. Çok geçmeden 15 milyonu da aşmayı başardı. Larian Studios’un kurucusu oyun için herhangi bir DLC veya devam oyunu planlamıyor, yaptıkları bu başarıyı böyle bir şekilde bırakmak istiyorlar ve bunu da şu şekilde açıklıyor:

Baldur’s Gate 3 söz konusu olduğunda, herkes bize ‘DLC yapmalısınız ve gerçekten bir devam oyununa başlamalısınız, bu çok başarılı ve çok para kazandırdı’ diyordu. Bir süre için, evet, yapmamız gereken bu, planlarımızı değiştirmeli ve bunu yapmalıyız dedim. Ekip gerçekten de evet, bunu yapmalıyız dedi.

baldurs gate 3

Ama daha sonra yıl içinde bunun için yaratılmadığımızı fark ettim. Bu Larian Studios için tam tersi bir şey. Biz büyük ve yeni şeyler yapmak istiyoruz, daha önce yaptığımız şeyleri tekrarlamak istemiyoruz, bu yüzden bunu yapmayacağımızı söyledik. Bu yüzden, bir sonraki ve daha büyük olan orijinal planımıza geri döndük.

Larian Studios, Baldur’s Gate 3’ten sonra yeni bir proje için kolları sıvadılar. Çıkartacakları yeni oyun da acaba bu rakamlara kısa bir sürede ulaşabilecek mi? Görüp öğreneceğiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?