4 dakika okunma süresi

0 yorum

52

2024’ün İlk Çeyreğinde ABD’de En Çok Satan Oyunlar

TPC Game

3 ay önce

en çok satan oyunlar

Amerika’da eskiden NPD olarak bilinen araştırma grubu Circana, 2024 yılının ilk çeyreğinde ABD’de şimdiye kadar en çok hangi oyunların satıldığı açıklayan satış raporunu yayınladı.

Dev oyun şirketi Sony‘nin oyunu Helldivers 2, Modern Warfare 3‘ü geride bırakarak 2024’ün ilk çeyreğinde en çok satan oyun oldu. Bu iki oyunu sırasıyla Tekken 8, Final Fantasy VII Rebirth ve Suicide Squad: Kill the Justice League takip ediyor.

2024’te En Çok Satan 20 Oyun

Circana, Helldivers 2’nin Şubat ayındaki satışlarının yaklaşık %60‘ının Steam’den geldiğini belirtti. 2024’ün ilk çeyreğinde en çok satan 20 oyunu listeledik.

20 – Mario Kart 8

Nintendo’nun efsanevi yarış oyunu serisinin son versiyonu. Karakterlerin ve araçların birçok çeşidiyle birlikte renkli ve eğlenceli yarış pistlerinde yarışın.

2024'te en çok satan oyunlar

19 – Mortal Kombat 1

Dövüş oyunları arasında klasikleşmiş olan Mortal Kombat serisinin ilk oyunu. Kanlı dövüşleri ve ikonik karakterleri ile bilinir.

18 – Minecraft

Sonsuz bir açık dünya ve sonsuz yapı seçenekleri sunan sandbox tarzı bir oyun. Hayal gücünüzü kullanarak istediğiniz şeyi inşa edebilir veya maceraya atılabilirsiniz.

17 – Avatar Frontiers of Pandora

Avatar filminin video oyunu uyarlaması. Pandora gezegeninde geçen bu oyun, keşif, savaş ve macera dolu bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

16 – Final Fantasy VII Remake And Rebirth Twin Pack

Final Fantasy VII’nin yeniden yapılan versiyonu ve ek içerikleri içeren bir paket. Klasik RPG oyununun modern bir versiyonunu ve yeni hikaye öğelerini bir araya getiriyor.

15 – Elden Ring

FromSoftware tarafından geliştirilen açık dünya bir aksiyon RPG oyunu. Zorlu düşmanlarla dolu fantastik bir dünyada keşif yapın ve savaşın.

elden ring

14 – Super Mario Bros. Wonder

Super Mario Bros. serisinin yeni bir versiyonu. Klasik platform tarzını modern bir şekilde sunuyor, yeni seviyeler ve mekaniklerle dolu.

13 – The Last of Us Part II

Post-apokaliptik bir dünyada hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın hikayesini anlatan aksiyon-macera oyunu. Karakter gelişimi ve hikaye anlatımıyla dikkat çekiyor.

12 – Like A Dragon Infinite Wealth

Yakuza serisinin bir parçası olan bu oyun, geleneksel Yakuza tarzını RPG mekaniğiyle birleştiriyor. Hikaye odaklı, dövüş ve keşif unsurlarını içeriyor.

11 – Marvel’s Spider-Man 2

Spider-Man’in maceralarını konu alan bir aksiyon-macera oyunu. Süper kahramanın öyküsünü ve New York City’yi keşfedin.

10 – EA Sports FC 24

EA Sports’un futbol oyun serisinin son versiyonu. En son oyuncu güncellemeleri ve oyun modları ile futbol deneyimini en üst seviyeye taşıyor.

fifa 24

9 – Skull and Bones

Ubisoft tarafından geliştirilen korsanlar temalı bir açık dünya oyunu. Denizlerde gemilerle savaşın, hazine arayın ve rakip korsanları alt edin.

8 – Hogwarts Legacy

Harry Potter evreninde geçen bir rol yapma oyunu. Hogwarts’ta sihir öğrenin, gizemleri çözün ve büyüleyici bir dünyayı keşfedin.

7- Persona 3 Reload

Persona serisinin üçüncü oyununun yeniden yüklenmiş versiyonu. Karakter gelişimi, sosyal bağlar ve dungeon keşifleri üzerine odaklanan bir JRPG.

6 – Madden NFL 24

Amerikan futbolunu konu alan popüler bir spor oyunu serisinin son versiyonu. Gerçekçi simülasyon ve çeşitli oyun modları sunuyor.

5 – Suicide Squad Kill the Justice League

DC evreninde geçen bir aksiyon oyunu. Suçluların oluşturduğu takım olan Suicide Squad ile Justice League’i alt etmeye çalışın.

Suicide Squad Kill the Justice League

4 – Final Fantasy VII: Rebirth

Final Fantasy VII’nin yeni bir versiyonu. Geliştirilmiş grafikler ve oynanış mekanikleriyle klasik hikayeyi tekrar yaşayın.

3 – Tekken 8

Efsanevi dövüş oyunu serisinin son versiyonu. İkonik karakterlerle dövüşün ve rakiplerinizi alt etmeye çalışın.

2 – Call of Duty Modern Warfare 3

Call of Duty serisinin Modern Warfare alt serisinin üçüncü oyunu. Modern bir savaş deneyimi sunar, çok oyunculu modlar ve kampanya içerir.

1 – Helldivers 2

Kooperatif bir aksiyon oyunu olan Helldivers’ın devamı. Birlikte çalışarak uzaylı tehditlerine karşı savaşın ve gezegenleri kurtarın.

helldivers 2

Circana tarafından yayınlanan rapora göre Helldivers 2, 2024 yılının ilk çeyreğinde en çok satan olmuş. İlerleyen zamanlarda bu sıralama değişecek mi değişmeyecek mi göreceğiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?