3 dakika okunma süresi

0 yorum

103

CS 2 FPS Yükseltme Yöntemleri

TPC Game

3 ay önce

cs 2 fps yükseltme yöntemleri

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından CS 2, gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. CS oyuncuları bilir ki CS:GO devri artık bitti ve yerini CS 2 aldı. CS 2’nin çıkmasıyla beraber birçok sorunda beraberinde geldi, bunlardan birisi de FPS sorunu. Bu yazımızda sizlere CS 2 FPS Yükseltme Yöntemleri nelerdir onları göstereceğiz.

CS 2 FPS Yükseltme

CS 2’nin yeni grafiklerler ve efektlerle gelmesi eski sisteme sahip oyuncuları bir tık üzdü çünkü CS:GO’da FPS sıkıntısı çekmeden oynayanlar CS 2’de FPS sıkıntısı yaşamaya başladı. CS 2’nin de bir tık optimizasyon sorunuyla beraber oyun daha kötü hal aldı ama biz bu yazımızda sizi kurtaracağiz. Aşağıda vermiş olduğumuz CS 2 FPS Yükseltme Yöntemleri sayesinde FPS’iniz eskisine göre daha iyi bir duruma gelecek.

cs 2 fps arttırma

Arkaplanda Bulunan Uygulamaları Kapatın

Oyuna giriş yaparken arkaplanda uygulama çalışıp çalışmadığını kontrol edin, eğer çalışan bir uygulama varsa mutlaka kapatıp öyle giriş yapın. Özellikle Google Chrome‘u arkaplanda çalıştırmayın, çok fazla Ram kullandığı için oyun oynarken FPS düşüşü yaşamanız çok normal.

Grafik Ayarlarını Düşürün

En önemli etkenlerden birisi oyun içerisinde bulunan grafik ayarlarıdır. Oyuna girdikten sonra Ayarlardan Grafik bölümüne gelin ve eğer grafikler yüksekteyse bunu düşürün. Her bir kademe düşürdüğünüzde test edin ve görüntü bozulmadan en iyi hangisinde FPS alıyorsanız onu seçin.

CS 2 Başlatma Kodlarını Kullanın

Steam oyunlarının çoğunda başlatma seçenekleri bulunur ve bu kodlar bazı konularda işe yarayabiliyor. CS:GO oyunundan hatırlayacağınız üzere başlatma seçeneklerine yazacağımız kodlarla FPS’imizi yükseltebileceğiz. Steam Kütüphanenize gelin ve CS 2‘yi seçip sağ tıklayın, ardından Özellikler deyip açılan pencerede Başlatma Seçeneklerini seçin ve aşağıda vermiş olduğumuz kodları yapıştırın.

  • -freq 144 -novid -tickrate 128 -treads 16 +mat_disable_fancy_blending 1 +mat_specular 0

“-freq 144” Kodunu kendi monitör Hz sayınıza göre değiştirin. Örnek olarak 60 Hz bir monitöre sahipseniz “-freq 60” kodunu yazın.

cs 2 fps yükseltme

Donanımları Güncelleyin

Siz farkında olmasanızda kullandığınız donanımlara, uygulamalara güncellemeler geliyor. Donanımlarınızı güncellemezseniz yeni çıkan şeylere eski kalacağı için FPS sorunları yaratacaktır. Firmalar her yeni bir şeyde donanımlarını da uygun olması için güncelliyor. Herhangi bir Driver uygulaması indirerek donanımlarınızı güncelleyebilirsiniz.

Yukarıda vermiş olduğumuz CS 2 FPS yükseltme yöntemlerini adım adım uygularsanız FPS’iniz eskiye göre biraz daha iyi olacaktır, eğer gözle görülür bir değişim olmadıysa donanımlarınız artık eskimiş demektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?