3 dakika okunma süresi

0 yorum

33

God Of War Ragnarok Sistem Gereksinimleri Nedir?

Bilal Emre

2 ay önce

God Of War Ragnarok Sistem Gereksinimleri

God Of War: Ragnarok, popüler God Of War serisinin bir devam olarak geliştirilen oyunudur. Oyun, Norse mitolojisine dayalı bir hikayeyi takip eder ve ana karakterimiz olan Kratos ve oğlu Atreus’un maceralarını konu alır. Hikaye, Kratos ve Atreus’un, dünyayı yok edecek olan kıyamet ve savaş tanrıların savaşı olan Ragnarok’u durdurma çabalarını anlatır. Kratos, eski Yunan tanrılarını yok ettiği ve yeni bir tanrılar pantheonuna katıldığı önceki oyunlardan sonra, bu sefer Norse tanrılarının dünyasıyla karşı karşıyadır. Kratos, oğlu Atreus ile birlikte, dünyayı kurtarmak için çeşitli tanrılarla ve yaratıklarla savaşırken, kendi iç savaşları ve aile ilişkileriyle de yüzleşir. God Of War Ragnarok sistem gereksinimleri merak edilen konulardan birisidir. 2025 yılında oyunun piyasaya çıkışı bekleniyor.

God Of War Ragnarok Sistem Gereksinimleri 2

God Of War Ragnarok Sistem Gereksinimleri

God Of War Ragnarok sistem gereksinimleri, oyunun Play-Station 5’e göre tasarlanmasından ötürü bilgisayar sürümünde daha yüksek bir bilgisayar donanımına ihtiyaç duyacaktır. PS5’teki RDNA 2 mimarisine dayalı GPU ile PC’de oynamak isteyenler, muhtemelen benzer bir performans seviyesine ulaşmak için AMD RX 5700 XT veya buna yakın bir GPU’yu tercih etmesi gerekir. Ancak, bu GPU’ların fiyatı ve erişilebilirliği, oyuncuların tercihlerini etkileyebilir.

Nvidia GeForce RTX 2060 gibi daha eski bir GPU, RX 5700 XT’ye kıyasla daha düşük bir performans seviyesi sunabilir. Ancak, fiyat bakımından daha düşük bütçesi olan oyuncuların tercih ettiği GPU’lardan birisidir. Bu durumda, oyuncuların GPU seçiminde performans ve maliyet arasında bir denge bulmaları gerekebilir. Daha yüksek performans isteyenler AMD RX 5700 XT gibi daha güçlü bir GPU’ya yönelebilir, bütçe dostu bir seçenek arayanlar Nvidia GeForce RTX 2060 gibi daha uygun fiyatlı bir seçenek tercih edebilirler. God Of War Ragnarok sistem gereksinimlerinde depolama olarak 110 GB boş alan, ve 8 GB RAM’a da ihtiyaç duyulduğu bildirildi.

God Of War Ragnarok Tahmini Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core i5 4670 ya da AMD Ryzen 5 1600
  • İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit veya daha üstü
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Depolama Alanı: 110 GB boş alan
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce RTX 2060 veya AMD Radeon RX 580

Sony Interactive Entertainment, oyunu PC sürümüne göre tasarlamaya başlamış olup yakın zamanda trailer yollanması bekleniyor.

Oyun dünyasında yasaklanan oyunları merak ediyorsanız sizin için derlediğimiz içeriğimize buradan erişebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?