4 dakika okunma süresi

0 yorum

37

iPhone 13 Pro Max PUBG Mobile Kaç FPS Verir?

TPC Game

2 ay önce

iphone 13 pro max pubg mobile kaç fps verir

Mobil oyun devi olan PUBG Mobile, her geçen gün kitlesini arttırmaya devam ediyor. İyi bir telefon, iyi bir performans demektir ve bu da sizin iyi oynamanıza yarar. Son zamanlarda oldukça rağbet gören iPhone 13 Pro Max PUBG Mobile kaç FPS verir gelin birlikte bakalım. Rakiplerinizi kolayca alt etmek için iyi performans veren bir telefona ihtiyacınız var.

iPhone 13 Pro Max PUBG Mobile Kaç FPS

Apple’ın amiral gemisi telefonlarından birisi olan iPhone 13 Pro Max, mobil oyuncular tarafından oldukça ilgi görmekte. Güçlü özelliklere sahip olmasından dolayı PUBG Mobile oyuncularının tercihleri arasında fakat bu telefonu almak isteyen oyuncular oyun içerisinde iPhone 13 Pro Max PUBG Mobile kaç FPS verdiğini merak ediyor. iPhone 13 Pro Max, 120 Hz ekran yenileme hızına sahiptir. 120 Hz sayesinde iPhone 13 Pro Max PUBG Mobile’da 90 FPS vermektedir, eğer 120 FPS güncellemesi gelirse oyun içerisinde 120 FPS oynayabileceksiniz. Redmi Note 13 Pro PUBG Mobile Kaç FPS Verir merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

iphone 13 pro max pubg mobile kaç fps
  • Ekran Boyutu: 6.7 İnç
  • Ekran Çözünürlüğü: 1284×2778 (FHD+) Piksel
  • Yenileme Hızı (Hz): 120 Hz
  • Ram: 6 GB
  • Batarya: 4352 mAh
  • Hızlı Şarj: Var
  • Kamera Çözünürlüğü: 12 MP

PUBG Mobile 90 FPS Nasıl Etkinleştirilir?

Oyun içerisinde 90 FPS’i etkinleştirmezseniz standart olarak 60 FPS almaya devam edersiniz, bunun için ayarlardan 90 FPS’i aktif etmelisiniz. Ayarlara girin ardından Grafik bölümüne gelin, buradan Kare Hızını 90 FPS olarak işaretleyin ve çıkın. Artık oyunu 90 FPS oynayabilirsiniz.

PUBG Mobile 120 FPS Nasıl Etkinleştirilir?

PUBG Mobile 120 FPS güncellemesi yakın bir zamanda gelecek ve bu sayede artık oyunda 120 FPS alabileceksiniz. Henüz aktif olmasa da PUBG Mobile güncelleme için kolları sıvadı ve yavaş yavaş testleri yapılıyor, yakın bir zamanda görmemiz mümkün.

FPS Nedir?

“FPS” video oyunları ve grafik işlemcileriyle ilişkili bir terimdir. FPS, “Frames Per Second” (Saniyedeki Kare Sayısı) kelimelerinin kısaltmasıdır. FPS, bir video oyunundaki veya bir video görüntüsündeki her saniyede görüntülenen kare sayısını ifade eder.

iPhone 13 Pro Max PUBG Mobile veya video ne kadar yüksek bir FPS değeri sunarsa, o kadar akıcı ve gerçekçi görünecektir. Örneğin, 30 FPS’de bir oyun, 60 FPS’de olan bir oyundan daha az akıcı olacaktır. Bazı oyuncular, daha yüksek FPS değerlerine sahip olmanın daha hızlı tepki verme ve daha akıcı bir oyun deneyimi sunacağını düşünürler.

FPS ayrıca grafik işlemcileri veya bilgisayar bileşenlerinin performansını değerlendirmek için de kullanılır. Bir oyunun yüksek grafik ayarlarında kaç FPS alabileceğiniz, sisteminizin ne kadar güçlü olduğunun bir göstergesidir. Örneğin, bir oyunu yüksek grafik ayarlarında 100 FPS’de oynayabiliyorsanız, sisteminizin oldukça güçlü olduğunu söyleyebiliriz.

iphone 13 pro max pubg mobile

Hz Nedir?

“Hz”, Hertz’in kısaltmasıdır ve frekans birimi olarak kullanılır. Bir saniyedeki tekrar sayısını ifade eder. Genellikle elektrik, ses ve ışık gibi dalgaların periyodik olarak dalgalanma hızını ölçmek için kullanılır.

1 Hz, bir saniyede bir tekrar anlamına gelir. Örneğin, 60 Hz elektrik dalgalanmaları, elektrik hatlarında her saniyede 60 döngü olacağı anlamına gelir.

iPhone 13 Pro Max PUBG Mobile, bilgisayar monitörlerinde, telefonlarda, televizyonlarda ise “Hz”, ekranın yenileme hızını ifade eder. Yani, bir monitör veya televizyon ne kadar hızlı yenilenirse, o kadar akıcı ve düzgün bir görüntü elde edilir. Örneğin, bir monitörün 60 Hz yenileme hızı, saniyede 60 kez ekranın yenilendiği anlamına gelir. Daha yüksek bir Hz değeri, daha akıcı bir görüntü sağlar ve özellikle oyun oynarken veya hızlı hareket eden sahneleri izlerken daha az bulanıklık ve daha az görsel takılma yaşanmasını sağlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?