2 dakika okunma süresi

0 yorum

50

Minecraft Envanter Koruma Kodu Nedir?

TPC Game

3 ay önce

minecraft envanter koruma kodu

Minecraft, yaratıcılığın sınırlarını genişleten ve oyunculara kendi sanal dünyalarını oluşturma özgürlüğü veren eşsiz bir oyun platformudur. Birçok oyuncu, kendilerine özgü yapılar inşa etmenin yanı sıra oyun içinde belirli mekanikler ve sistemler oluşturmanın keyfini çıkarır. Bunları yaparken de envanteri korumak oldukça önemlidir, bu yazımızda sizlere Minecraft envanter koruma kodu nedir onu göstereceğiz.

Minecraft Envanter Koruma Kodu

Oyun içerisinde hayatta kalma modundayken belirli bir yerden sonra ölüp eşyaları kaybetmek Minecraft oyuncuları için oldukça kötü bir durumdur. Bu durumda eşyaları kaybetmemek için Minecraft ölünce eşya gitmeme kodu kullanılır, bu kod sayesinde ne kadar ölseniz de envanterinize hiçbir şey olmaz. Minecraft kayış nasıl yapılır merak ediyorsanız o yazımıza bakabilirsiniz.

minecraft ölünce eşya gitmeme kodu

Minecraft envanter koruma kodu için öncelikle oyun içerisinde hilelere izin vermeniz gerekiyor. Bunun içinde dünyayı oluşturmadan önce “Hilele İzin Ver” seçeneğini işaretlemiş olmanız gerekiyor. Eğer hileler kapalı bir şekilde dünyayı oluşturduysanız üzülmeyin, oyunu Yerel Ağda Paylaş olarak paylaşırken “Hilelere İzin Ver” seçeneğini açmanız yeterlidir. Hileleri aktifleştirdikten sonra sohbet kısmına “/Gamerule KeepInventory True” kodunu yazıyoruz, bunu yazdıktan sonra artık ölseniz de eşyalarınız gitmeyecek. Eğer hileyi kapatmak isterseniz de “/Gamerule KeepInventory False” yazmanız gerekiyor.

Minecraft Envanter Koruma Kodu Ne İşe Yarar?

Hayatta kalma modunu oynayanlar için oldukça önemli bir koddur. Madende çok iyi bir şekilde eşya topladınız fakat o sırada bir yaratık tarafından öldürüldünüz, bu esnada envanterinizdeki bütün eşyalar da sizinle birlikte gider. Eğer Minecraft ölünce eşya gitmeme kodunu kullanırsanız istediğiniz kadar ölseniz de eşyalarınız sizinle kalmaya devam eder. Harcanan zamanın çöp olmasını istemeyen oyuncular bu kodu kullanabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?