2 dakika okunma süresi

0 yorum

35

Minecraft Eyer Nasıl Yapılır?

TPC Game

2 ay önce

minecraft eyer nasıl yapılır

Minecraft, sonsuz bir yaratıcılık ve macera dünyası sunan eşsiz bir oyundur. Oyuncular, çeşitli malzemeleri kullanarak çeşitli araçlar ve eşyalar yapabilirler. Bunlardan biri de eyer. Bu yazımızda Minecraft eyer nasıl yapılır, hangi malzemeler gerekir onu göstereceğiz.

Minecraft Eyer Yapımı

Eyer, oyun içerisinde binek olan hayvanlara üzerine binmek için kullanılır. Eyer sayesinde hayvanları eğitebilir, onların üzerine binerek gitmek istediğiniz yere daha hızlı gidebilir ve yaratıklara at üzerinde saldırabilirsiniz. Eyer çalışma masasında yapılamaz, bunu belirli başlı yerlerde bulabilirsiniz. Minecraft fener nasıl yapılır merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

minecraft eyer yapımı

Minecraft Eyer Nerede Bulunur?

Oyun içerisinde eyer bulmak için birçok yöntem vardır, bunlardan birisi olta ile eyer bulmak. Olta ile eyer bulmak için oltayı suya atıp beklemelisiniz fakat bu yöntemde oltaya eyer takılma ihtimali çok düşüktür. Bir diğer yöntem ise zindanlarda eyer bulmak. Mağaralarda keşfe çıkarak zindanları bulabilirsiniz, buralarda birçok eşya bulunuyor ve bunların içinden eyer çıkabilir ama dikkat etmelisiniz çünkü zindanlar oldukça tehlikeli olabiliyor. Sonuncu yöntem ise köyler, köylere giderek varsa eğer köylülerden eyer alabilirsiniz veya bazı evlerde bulabilirsiniz.

Minecraft Eyer Ne İşe Yarar?

Eyer ile binek olan hayvanları eğitebilir ve onların üzerine binebilirsiniz. At, eşek gibi hayvanları eğitmekte kullanılan en önemli eşya eyerdir. Eyer sayesinde eğittiğiniz hayvanın üzerine binerek daha hızlı hareket edebilirsiniz bu da size oldukça fazla zaman kazandıracaktır. Eyer bulmak biraz zordur fakat hayatta modunda olmazsa olmaz eşyalardan birisidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?