2 dakika okunma süresi

0 yorum

48

Minecraft Fener Nasıl Yapılır?

TPC Game

2 ay önce

minecraft fener nasıl yapılır

Minecraft, sonsuz bir yaratıcılık ve macera dünyası sunan eşsiz bir oyundur. Oyuncular, çeşitli malzemeleri kullanarak çeşitli araçlar ve eşyalar yapabilirler. Bunlardan biri de fener. Bu yazımızda Minecraft fener nasıl yapılır, hangi malzemeler gerekir onu göstereceğiz.

Minecraft Fener Yapımı

Fener, oyun içerisinde aydınlatma için oldukça önemlidir. Karanlık gecelerde etrafı aydınlatmak ve daha rahat gezmek için fener kullanılır. Fener yapmak için 3 Cam, 1 Nether Yıldızı ve 3 Obsidyen gerekiyor, bunları elde ettikten sonra çalışma masasına aşağıdaki görselde görüğünüz gibi yerleştirip fenerinizi alabilirsiniz. Minecraft havai fişek nasıl yapılır merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

minecraft fener yapımı

Minecraft Nether Yıldızı Nasıl Yapılır?

Fener yapmanız için gereken malzemelerden birisi Nether Yıldızı‘dır. Bunu herhangi bir malzemeleri birleştirerek yapamazsınız, bunu elde etmek için Wither kesmeniz gerekiyor. Wither kestikten sonra Nether Yıldızı düşmektedir.

Minecraft Obsidyen Nasıl Yapılır?

Obsidyen yapmak için ateş ile suyu birleştirmeniz gerekiyor. Ateşi bir tarafa, suyu da diğer tarafa koyarak ortada birleşmesini sağlamalısınız. Bu iki element birbirine değdiği zaman Obsidyen oluşmaktadır, bu Obsidyeni keserek envanterine ekleyebilirsiniz.

Minecraft Fener Ne İşe Yarar?

Fenerler, oyuncuların oyun içindeki alanları aydınlatmak ve yaratıkların doğmasını önlemek için kullanılan eşyadır. Oyuncuların çevresindeki karanlık alanları aydınlatmalarını sağlar ve bu şekilde yaratıkların çıkmasını engeller. Eğer aydınlatma seviyesi yeterliyse oyuncuların etrafında yaratıklar doğmaz. İnşa ettiğiniz yapıları korumak, onlara estetik katmak ve geceleyin yaratıkları azaltmak için kullanılır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?