2 dakika okunma süresi

0 yorum

48

Minecraft Havai Fişek Nasıl Yapılır?

TPC Game

2 ay önce

minecraft havai fişek nasıl yapılır

Minecraft, sonsuz bir yaratıcılık ve macera dünyası sunan eşsiz bir oyundur. Oyuncular, çeşitli malzemeleri kullanarak çeşitli araçlar ve eşyalar yapabilirler. Bunlardan biri de havai fişek. Bu yazımızda Minecraft havai fişek nasıl yapılır, hangi malzemeler gerekir onu göstereceğiz.

Minecraft Havai Fişek Yapımı

Havai fişek, oyunda daha eğlenceli ve göz alıcı vakitler geçirmek için kullanılır. Oyun içerisinde sıkıldıysanız ve biraz eğlenmek istiyorsanız havai fişek yapıp patlatabilirsiniz. Havai fişek yapmak için 1 Barut ve 1 Kağıt gerekiyor, bunları elde ettikten sonra çalışma masasına aşağıdaki görselde görüğünüz gibi yerleştirip havai fişeğinizi alabilirsiniz. Minecraft bileme taşı nasıl yapılır merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

minecraft havai fişek yapımı

Minecraft Barut Nasıl Yapılır?

Havai fişek yapmak için barut gereklidir ve barutu çalışma masasında yapamazsınız. Barut bulmak için geceleri çıkan Creeperları keserek düşen barutları toplayabilirsiniz.

Minecraft Kağıt Nasıl Yapılır?

Havai fişek için bir diğer eşya ise kağıttır. Kağıt yapmak için 3 Şeker Kamışına ihtiyacınız var, bunları dere, okyanus, bataklık gibi sulak yerlerde bulabilirsiniz. Şeker kamışlarını aşağıdaki gibi çalışma masasına eklediğinizde kağıdı alabilirsiniz.

minecraft kağıt yapımı

Minecraft Havai Fişek Ne İşe Yarar?

Oyun içerisinde sürekli olarak aynı şeyler yaptığınızda canınız sıkılabilir ve biraz eğlence isteyebilirsiniz. Minecraft’ta birçok şeyi yapabildiğiniz gibi havai fişek de yapabilirsiniz. Oyunu biraz daha eğlenceli hale getirmek için yapıp kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?