2 dakika okunma süresi

0 yorum

42

Minecraft Gözlemci Nasıl Yapılır?

TPC Game

2 ay önce

Minecraft Gözlemci Nasıl Yapılır?

Minecraft, sonsuz bir yaratıcılık ve macera dünyası sunan eşsiz bir oyundur. Oyuncular, çeşitli malzemeleri kullanarak çeşitli araçlar ve eşyalar yapabilirler. Bunlardan biri de gözlemci. Bu yazımızda Minecraft gözlemci nasıl yapılır, hangi malzemeler gerekir onu göstereceğiz.

Minecraft Gözlemci Yapımı

Gözlemci, oyun içerisinde sinyal iletici blok olarak kullanılır. Gözlemci sayesinde otomasyonlarınızı yapabilirsiniz. Gözlemci yapmak için 2 Kızıltaş1 Nether Kuvarsı ve 6 Kırık Taş gerekiyor, bunları elde ettikten sonra çalışma masasına aşağıdaki görselde görüğünüz gibi yerleştirip gözlemcinizi alabilirsiniz. Minecraft eyer nasıl yapılır merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

minecraft gözlemci yapımı

Minecraft Nether Kuvarsı Nasıl Yapılır?

Gözlemci yapmak için Nether Kuvarsı önemli, Nether Kuvarsı için de Nether’da çıkan Nether Kuvarsı Cevheri gerekiyor. Bu cevheri bulduktan sonra ocakta pişirerek veya kazarak Nether Kuvarsı elde edebilirsiniz.

Minecraft Kızıltaş Nasıl Yapılır?

Kızıltaşlar sadece madenlerde ortaya çıkar. Kızıltaş bloklarını kazdığınızda ortalama 4-5 adet Kızıltaş verebilir.

Minecraft Gözlemci Ne İşe Yarar?

Gözlemci, önüne herhangi bir blok geldiğinde sinyal veren bir eşyadır. Gözlemci genellikle otomasyonlarda kullanılır, bu otomasyonlar siz uzakta olsanızda sizlere sinyal verebilir. Örneğin bir şeker kamışı otomasyonunuz var ise şeker kamışı her uzadığında gözlemcinin önüne gelecek ve size uzadığına dair sinyal gönderecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?