3 dakika okunma süresi

0 yorum

46

Minecraft Harita Nasıl Yapılır?

TPC Game

3 ay önce

minecraft harita nasıl yapılır

Minecraft, sonsuz bir yaratıcılık ve macera dünyası sunan eşsiz bir oyundur. Oyuncular, çeşitli malzemeleri kullanarak çeşitli araçlar ve eşyalar yapabilirler. Bunlardan biri de haritadır. Bu yazımızda Minecraft harita nasıl yapılır, hangi malzemeler gerekir onu göstereceğiz.

Minecraft Harita Yapımı

Minecraft’ta harita sizin kaybolmamanız için önemlidir, çünkü devasa bir Minecraft dünyasında kaybolmanız çok kolaydır. Olduğunuz konumdan çıkıp madene gittiğinizde geri dönerken yönleri karıştırıp kaybolabilirsiniz, bu durumda önceden evinizi işaretlediğiniz harita varsa çok rahat bir şekilde geri dönebilirsiniz. Harita yapmak için 1 Pusula, 8 Kağıt gerekiyor, bunları elde ettikten sonra çalışma masasına aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi yerleştirip haritanızı alabilirsiniz. Minecraft huni nasıl yapılır merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

minecraft harita yapımı

Minecraft Pusula Nasıl Yapılır?

Harita yapmanız için pusulaya ihtiyaçınız var fakat pusula nasıl yapılır bilmiyorsanız anlatıyoruz. Pusula için 4 Demir Külçe ve 1 Kızıltaş Tozu gerekiyor. Bunları elde ettikten sonra çalışma masasına aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi yerleştirip pusulanızı alabilirsiniz.

minecraft pusula yapımı

Minecraft Kağıt Nasıl Yapılır?

Harita için bir diğer ihtiyaç da kağıttır. Kağıt yapmak için 3 Şeker Kamışına ihtiyacınız var, şeker kamışlarını bataklık ve çöl biyomlarında suya yakın yerlerde bulabilirsiniz. Bunları elde ettikten sonra çalışma masasına aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi yerleştirip kağıtınızı alabilirsiniz.

minecraft kağıt yapımı

Minecraft Harita Nasıl Kullanılır?

Haritayı kullanmak için, öncelikle envanterinizdeki haritayı seçmelisiniz. Haritayı envanterinizden çıkardığınızda, ekranınızda küçük bir pencere belirecek. Bu, haritanın genel bir görüntüsünü gösterir.

Haritayı incelediğinizde, üzerinde küçük bir nokta göreceksiniz. Bu, karakterinizin konumunu temsil eder. Etrafınızda ne olduğunu görmek için, haritayı çıkardığınızda çevrenizdeki yapıları, dağları ve suyu görebilirsiniz.

Harita, karakterinizin doğrultusunu gösterir. Bu, ilerlemeniz için yön belirlemek için oldukça önemlidir. Haritadaki oklar, karakterinizin yönünü belirtir. Eğer kuzeyde ilerliyorsanız, oklar yukarıya doğru işaret eder.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?