2 dakika okunma süresi

0 yorum

48

Minecraft Kayış Nasıl Yapılır?

TPC Game

3 ay önce

minecraft kayış nasıl yapılır

Minecraft, sonsuz bir yaratıcılık ve macera dünyası sunan eşsiz bir oyundur. Oyuncular, çeşitli malzemeleri kullanarak çeşitli araçlar ve eşyalar yapabilirler. Bunlardan biri de kayış. Bu yazımızda Minecraft kayış nasıl yapılır, hangi malzemeler gerekir onu göstereceğiz.

Minecraft Kayış Yapımı

Kayış, oyun içerisinde bulunan hayvanları gideceğiniz yere taşımanıza yarar. Kayış yapmak için 4 İp, 1 Balçık Topu gerekiyor, bunları elde ettikten sonra çalışma masasına aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi yerleştirip kayışınızı alabilirsiniz. Minecraft örs nasıl yapılır merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

minecraft kayış yapımı

Minecraft İp Nasıl Elde Edilir?

İpi çalışma masasına eşyaları koyarak elde edemezsiniz, oyun içerisindeki örümcekleri keserek düşen ipleri alabilirsiniz. Örümcekler genellikle geceleri çıkar bu yüzden avlanmak için geceyi beklemelisiniz, kestiğiniz örümcekten 1 veya 2 adet ip düşer.

Minecraft Balçık Topu Nasıl Elde Edilir?

Balçık topları, oyun içerisinde bulunan balçıklardan düşer. Balçıkları sadece bataklık biyomunda bulabilirsiniz o yüzden elde etmeniz çok az da olsa zorlaşıyor. Büyük bir balçık kestiğinizde 7 veya 8 adet balçık topu düşer.

Minecraft Kayış Nasıl Kullanılır?

Minecraft kayış, genellikle hayvanları bir yerden bir yere kolayca taşımak için kullanılır. Kayışı elinize alın ve kullanmak istediğiniz hayvana sağ tıklayın, artık kayış hayvana bağlandı istediğiniz yere götürebilirsiniz. Hayvan ile aranızı açarsanız kayış kopar ve yere düşer, kayışı yerden alarak tekrar hayvana takabilirsiniz. Eğer hayvanı çite bağlamak isterseniz de önce hayvanı kayışa sağ tık ile bağlayın ardından çite gidip sağ tık yapın, artık hayvan çite bağlı bir şekilde duracaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?