3 dakika okunma süresi

0 yorum

32

Minecraft Köy Nasıl Bulunur? Köy Bulma Kodu

TPC Game

2 ay önce

minecraft köy bulma kodu

Popüler oyun Minecraft’ta, oyun içerisinde bulunan köyler vardır. Hayatta kalma modunda oynuyorsanız köyler çok işinize yaracaktır. Bu köylerde, köylülerle ticaret yapabilirsiniz ve bu sayesede sizin envanterinizde olmayan eşyaları kolaylıkla bulabilirsiniz. Bazen köyü bulması oldukça zor oluyor ve bu durumda oyuncular köy nasıl bulunur merak ediyor, bu yazımızda sizlere Minecraft köy bulma kodu nedir, ne işe yarar onu anlatacağız.

Minecraft Köy Bulma Kodu

Açtığınız dünyada direkt köye yakın bir yerde doğma veya köye uzak bir yerde doğma ihtimaliniz bulunuyor. Köye yakın bir yerde doğarsanız şanslısınız fakat uzak doğarsanız ve etrafınızda hiçbir köyü göremiyorsanız şanssız bir başlangıç yapmış olursunuz. Böyle bir durumda yapmanız gereken Minecraft köy bulma kodunu kullanmak ve en yakın köye gitmek.

köy bulma kodu

Köy bulma kodunu kullanmak için öncelikle haritayı oluşturmadan önce “Hilelere İzin Ver” seçeneğini aktif etmeniz gerekiyor. Hileler aktifse, “T” tuşuna basarak sohbet kısmını açın ve “/locate village” yazın. Bu kod sayesinde size en yakın köyün koordinatları verilecek, isterseniz ışınlanarak isterseniz de komutlara bakıp yürüyerek gidebilirsiniz. Eğer ışınlanmak isterseniz tekrardan sohbet kısmını açıp “/tp koordinat” yazarak ışınlanabilirsiniz.

Minecraft Köyler Nerede Bulunur?

Köyler, her yerde bulunabilir bunlar için belirli bir alan yoktur. Oyuna ilk girdiğinizde köy çok yakınınızda da olabilir çok uzağınızda da bu birazcık şans meselesi diyelim. Etrafta gezinirken bulma ihtimaliniz yüksek fakat bazı durumlarda hiç karşınıza köy çıkmayabiliyor bunun içinde araya Minecraft köy bulma kodu giriyor.

minecraft köy bulma

Minecraft Köyler Ne İşe Yarar?

Köyler, oyunda bulunan yerleşimlerdir ve birçok farklı işlevi vardır. Öncelikle, köyler oyuncuların çeşitli kaynaklara erişebileceği birçok farklı yapı içerir. Tarlalar, evlerdeki sandıklar, demirci, fırın ve diğer yapılar sayesinde oyuncular, yiyecek, silah, zırh ve diğer malzemeler gibi çeşitli kaynaklara erişebilirler. Bunun yanı sıra, Minecraft köylerinde yaşayan NPC’ler, oyuncuların çeşitli eşyalar karşılığında ticaret yapabileceği birkaç farklı tüccar tipiyle birlikte gelirler. Bu tüccarlar genellikle altın veya emerald gibi özel paralar karşılığında oyunculara çeşitli eşyalar satarlar.

Köyler aynı zamanda oyuncuların bir araya gelip dinlenebileceği ve güvenli bir yerde bulunabileceği bir yerleşim merkezi olarak da hizmet eder. Oyuncular, köylerdeki evleri kendi barınakları olarak kullanabilir veya köyü genişleterek bir üs olarak kullanabilirler. Son olarak, yaratıcı oyuncular, köyleri keşfetmek ve genişletmek için ilham alabilirler. Kendi yapılarını inşa etmek için köylerdeki mimari öğeleri kullanabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?