2 dakika okunma süresi

0 yorum

36

Minecraft RTX Nasıl Açılır?

TPC Game

2 ay önce

minecraft rtx nasıl açılır

Sonsuzluk ve yaratıcılık sevenlerin favori oyunu Minecraft, RTX ekran kartına sahip olan oyuncular için muhteşem bir görüntü fırsatı sunuyor. RTX sayesinde oyunun grafiklerini en üst düzeye çıkarabilirsiniz. RTX kullanıcıları bu özelliğin nasıl açılacağını bilmiyor, biz de bu yazımızda sizlere Minecraft RTX nasıl açılır onu göstereceğiz.

Minecraft RTX Açma

Nvidia’nın çıkartmış olduğu RTX ekran kartları, Minecraft ile işbirliği yaparak grafik kalitesini muhteşem düzeye çıkarttı. Bu ekran kartına sahip oyuncular oyunu artık daha iyi bir görüntü kalitesiyle oynayabilecek. Bunun için RTX ekran kartına sahip olmak ve bu ayarı aktif etmeniz gerekiyor, çoğu oyuncu bunun nasıl açılacağını bilmiyor. Minecraft yatak nasıl yapılır merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

minecraft rtx açma

Minecraft RTX açmak için öncelikle RTX destekleyen harita indirmeniz gerekiyor. Ana ekrandayken Markete girip RTX haritalarından birisini seçip “Bu Dünyayı Oluştur!” butonuna basın. Ardından Ayarlara girip Video bölümünden Işın İzleme özelliğini aktif hale getirin. Eğer ayarlarda ışın izleme özelliği çıkmıyorsa ekran kartınız desteklemiyor demektir.

Kendi kurmuş olduğunuz dünyada RTX özelliğini açmak isterseniz bunun içinde internet üzerinde RTX Texture Packleri indirmeniz gerekiyor. Google üzerinden aratarak bunları rahatça bulabilir ve kurabilirsiniz.

minecraft rtx haritaları

Minecraft RTX Nedir?

Minecraft oyununa NVIDIA’nın ray tracing teknolojisini eklediği bir özelliktir. Ray tracing, ışığın yansımalarını, ve gölgelerini gerçekçi bir şekilde oyuncuya aktaran bir grafik teknolojisidir. Minecraft RTX, oyunculara oyun içinde daha gerçekçi ve detaylı grafikler sunar. RTX, oyundaki ışık ve gölgelerin gerçek dünyadaki gibi gözükmesini sağlar, böylece oyuncuların oyun içerisinde daha keyifli ve göz alıcı bir oyun deneyimlesini sağlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?