3 dakika okunma süresi

0 yorum

63

PUBG FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

TPC Game

3 ay önce

pubg fps arttırma

PUBG oyuncularının en müzdarip olduğu konulardan birisi de oyunda FPS sorunu yaşamak. Her geçen gün çıkan oyunlar ve gelen güncellemelerle birlikte oyunların sistem gereksinimleri yükseliyor, bu da eski sisteme sahip oyuncuların FPS düşüşü yaşamasına ve de oyunu oynayamamasına dönüşüyor. PUBG’de düşük FPS alan oyuncular bu yazımızda PUBG FPS arttırma nasıl yapılır onu anlatacağız bu sayede az da olsa FPS’inizi yükseltebileceksiniz.

FPS Nedir?

FPS, “Frame Per Second” (Saniyede Kare) anlamına gelir ve video oyunlarında veya diğer video içeriklerinde kullanılan bir ölçü birimidir. FPS, bir oyunun veya video içeriğin ne kadar akıcı ve pürüzsüz göründüğünü belirler. FPS, bir saniye içinde gösterilen kare sayısını ifade eder. Daha yüksek FPS değerleri, daha akıcı ve pürüzsüz bir oyun deneyimi sağlar. Örneğin, bir oyunun 60 FPS’de çalışması, her saniyede 60 kare gösterildiği anlamına gelir. Bununla birlikte, düşük FPS değerleri, oyunun veya video içeriğin daha yavaş ve takılmış görünmesine neden olabilir. Bu nedenle, oyuncular genellikle daha yüksek FPS değerlerini tercih ederler.

PUBG FPS Arttırma Yöntemleri

Oyun içerisinde çok düşük FPS’lere sahipseniz yani 60 FPS’in altındaysanız burada uygulayacağınız yöntemlerle oyunu 60 FPS üstüne çıkartabilirsiniz fakat bunun garantisini vermiyoruz çünkü her bilgisayarın donanımları farklıdır bu yüzden başka birinde işe yarayan bu yöntemler sizde aynı etkiyi yaratmayabilir. Hadi gelin şimdi PUBG FPS Arttırma Yöntemlerine bakalım.

pubg fps arttırma yöntemleri

Grafik Ayarlarını Değiştirin

En önemli ve en işe yarayan yöntemlerden birisidir. PUBG Ayarlarına girdikten sonra Grafik bölümüne gelin ve Grafik Kalitesini düşürün. Eğer Orta veya Düşük ayarlarda FPS’iniz yükseldiyse biraz daha yükselsin diye En Düşük ayarlara almayın çünkü görüntü kalitesi çok kötü olacağı için oyun zevkinizi düşürebilir.

Arka Plandaki Uygulamaları Kapatın

Oyuna girmeden önce arka planda herhangi bir uygulama çalışmadığından emin olun özellikle Google Chrome açıksa kapatın çünkü Chrome aşırı derecede Ram kullanan bir tarayıcı bu yüzden oyun performanısızı oldukça etkiler. CTRL+ALT+DELETE yaparak Görev Yöneticisini açın ve orada Yüksek Bellek harcayan uygulamaları kapatın.

pubg fps yükseltme

PUBG Başlatma Kodları

CS oynayan oyuncular bilir ki Steam’de oyunun başlatma seçenekleri vardır ve buraya bazı kodlar yazabilirsiniz. Bu sistem PUBG için de geçerli, aşağıda vermiş olduğumuz kodları Başlatma Seçeneklerine yazın ve kaydedin. Başlatma seçeneklerini açmak için Kütüphanenizden PUBG’ye gelip sağ tıklayın, Özellikler deyin ve Başlatma Seçeneklerine tıklayın. Açılan pencereye “-sm4 -malloc=system -USEALLAVAILABLECORE -maxMem=8192” bu kodları yapıştırın.

Donanımlarınızı Güncelleyin

Siz farkında olmayabilirsiniz fakat sahip olduğunuz donanımlara da güncelleme geliyor, bu güncellemeleri yapmazsanız oyunlarda FPS’iniz düşüş yaşayabiliyor bu yüzden herhangi bir Driver programı ile donanımlarınızı güncel tutabilirsiniz.

Yukarıda vermiş olduğumuz PUBG FPS Arttırma Yöntemleri ile siz de FPS’inizi az da olsa yükseltebilirsiniz, eğer bu yöntemler işe yaramadıysa büyük ihtimal donanımlarınız eskimiş ve yetersiz kalıyordur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?