3 dakika okunma süresi

0 yorum

48

PUBG Oyundan Atıyor Hatası Nasıl Çözülür?

TPC Game

2 ay önce

PUBG Oyundan Atıyor Hatası Nasıl Çözülür

Dünyanın en popüler Battle Royale oyunların başında gelen PUBG, gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Oyuncular bazen hatalarla karşılaşabiliyor, bu hatalardan birisi de PUBG oyundan atıyor hatası. Bu yazımızda sizlere hatayı nasıl çözeceğinizi anlatacağız.

PUBG Oyundan Atıyor Hatası Çözümü

Neredeyse her oyunda belirli hatalar ile karşılaşabilirsiniz, bu durumlarda hata çözümlerini deneyerek çözümlere ulaşabilirsiniz. PUBG oyundan atıyor sorunu son zamanlarda çoğu oyuncunun karşılaştığı bir sorun haline gelmiştir. Bu sorunun belli başlı çözümleri bulunuyor, aşağıda sizler için bunları açıkladık. PUBG FPS arttırma nasıl yapılır merak ediyorsanız o yazımıza da göz atabilirsiniz.

PUBG Oyundan Atıyor

Arka Plandaki Uygulamaları Kapatın

PUBG oynarken arka planda herhangi bir uygulamanın çalışması oyunun çökmesine sebep olabilir, bu yüzden oyuna girmeden önce arka planda çalışan bütün uygulamaları kapatarak girin. Arka plandaki uygulamalar yüksek ram harcayacağı için oyundan atabilir.

Yönetici Olarak Çalıştırın

Oyundan attıktan sonra girmeden önce PUBG’ye sağ tıklayıp “Yönetici Olarak Çalıştır” diyin ve öyle giriş yapın.

Grafikleri Düşürün

Sisteminiz PUBG için yeterli olmayabilir, bu sebeple oyun sistemin maksimum gücünü kullanırken bir süre sonra oyundan atabilir. Oyunun Ayarlar kısmından Grafik bölümüne gelip Grafik Ayarlarını düşürebildiğiniz kadar düşürün ve öyle oynamayı deneyin.

pubg çökme sorunu

Sürücüleri Güncelleyin

Sisteminizde güncel olmayan sürücüler sıkıntı yaratabilir, bütün sürücüleri güncelleyerek hem sisteminizi daha sağlıklı hale getirebilir hem de oyundan atmasını engelleyebilirsiniz.

Dosya Bütünlüğünü Doğrulayın

Bazen oyunda bulunan hatalı dosyalardan dolayı da oyundan atabiliyor, bunun için oyunun dosya bütünlüğünü doğrulamanız gerekiyor. Steam Kütüphanenizden PUBG‘ye sağ tıklayın ve Özellikler diyin, ardından Yerel Dosyalar bölümünden Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula seçeneceğini seçin ve doğrulamasını bekleyin.

Silip Tekrar Yükleyin

Bütün bu çözüm yöntemleri işe yaramadıysa en son çözüm olarak PUBG’yi bilgisayarınızdan komple kaldırın ve tekrar kurulum yapın. Büyük ihtimalle PUBG oyundan atıyor hatasını en son çare bu yöntem ile çözebilirsiniz.

PUBG oyundan atıyor hatasının çözümlerini sizler için listeledik, eğer bütün bunları yapmanıza rağmen halen PUBG çöküyorsa PUBG destek ekibi ile iletişime geçin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?