2 dakika okunma süresi

0 yorum

35

Roblox Tehlikeli Mi? Çocuklar İçin Zararlı Mı?

TPC Game

2 ay önce

roblox tehlikeli mi

Son zamanların popüler oyunu Roblox, ebeveynlerin radarına takıldı. Roblox oyuncularının çoğunluğu küçük yaşındaki çocuklardan oluşuyor. Çocuklarının elinde Roblox oyununu gören ebeveynler, Roblox tehlikeli mi diye düşünüyorlar.

Roblox Tehlikeli Mi?

Herkesin özgür bir şekilde takıldığı, isteyenin istediği şeyi yapabildiği bir sonsuz yaratıcılık oyunlarından birisidir Roblox. Oyunda, dünya çapında 8-18 yaş arası 15 milyon oyuncu kayıtlıdır. Çocuk oyunları denilince neredeyse en başta gelen oyunlardan birisidir. Çocuklarının böyle bir oyun oynadığını gören ebeveynler Roblox tehlikeli mi, çocuklar için zararlı mı diye oldukça merak ediyor.

roblox zararlı mı

Roblox’un çocuklar için herhangi bir tehlikesi bulunmuyor. Gelişmiş sohbet filtresi ve oyun içi yöneticileri sayesinde zararlı olan şeyler çok kısa sürede engelleniyor. Çoğu zararlı olacak kelimeler daha sohbete yazılmadan engelleniyor. Tabii aralardan çıkan kötü kelimeler, kişiler olabiliyor fakat bunlarda şikayet edilince çok kısa bir süre de engelleniyor. Böyle kişiler her oyunda bulunuyor maalesef.

Roblox Kaç Yaşındakiler İçin Uygun?

Roblox oynamak için minimum yaş 8‘dir, fakat bu yaşlarda oynanırken ebeveyn gözetimi altında olmalıdır çünkü henüz daha neyin ne olduğu bilinmiyor. Roblox içerisinde oynadığı oyunları sizler göstererek hem oynamasına hem de gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.

roblox güvenli mi

Çocuklar arasında Minecraft ve Roblox oldukça popüler fakat ikisi de farklı türde oyunlar. Birisi genellikle tek başına oynadığınız sonsuz bir yaratıcılık oyunu, diğeri ise birçok çevrimiçi oyuncuyla oynadığınız sonsuz bir yaratıcılık oyunu. İçerisinde bulunan binlerce harita sayesinde çocuğunuz Roblox oynarken daha çok eğlenecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?