3 dakika okunma süresi

2 yorum

78

Valorant Bellek Konumuna Geçersiz Erişim Hatası Nasıl Çözülür?

TPC Game

2 ay önce

Valorant Bellek Konumuna Geçersiz Erişim Hatası

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından Valorant’ta, oyuncular son zamanlarda bir hata ile karşılaşıyorlar. Bu hata, oyuncuların Valorant’a girmesini engelliyor. Bu yazımızda sizlere Valorant bellek konumuna geçersiz erişim hatası nasıl çözülür onu göstereceğiz.

Valorant Bellek Konumuna Geçersiz Erişim Hatası Çözümü

Valorant, gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Oyun sürekli gelişmekte ve yeni yeni güncellemeler geliyor fakat bazen oyuncular oyuna girerken hata ile karşılaşabiliyorlar. Valorant bellek konumuna geçersiz erişim hatası ile karşılaşan oyuncular hatayı nasıl çözeceklerini bilmiyor.

Bu hatanın çoğunlukla sebebi Windows 11 işletim sistemidir, genellikle bu işletim sisteminde oynamak isteyen oyuncular bu hata ile karşılaşmaktadır. Fakat yine de işletim sisteminizi değiştirmeden hatayı çözebileceğiniz alternatif yöntemleri sizler için listeledik. Valorant KYS ne demek merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

valorant bellek konumuna geçersiz erişim

Sürücüleri Güncelleyin

Bilgisayarda bulunan bütün sürücüleri en son sürüme getirmeye çalışın. Sürücü güncellemeyi internet üzerinden tek tek indirerek de yapabilirsiniz veya toplu sürücü güncelleme uygulamaları indirerek hepsini birlikte de güncelleyebilirsiniz.

Oyunu Yönetici Olarak Çalıştırın

Oyuna girmeden önce sağ tıklayıp “Yönetici Olarak Çalıştır” diyin ve öyle giriş yapmayı deneyin, bazı durumlarda bu şekilde hata almadan oyuna girebilirsiniz.

Oyunu Silip Yükleyin

Oyunu bilgisayarınızdan tamamen kaldırıp ardından temiz bir kurulum yaparak oyuna tekrar giriş yapmayı deneyin, büyük ihtimal sorun ortadan kalkacaktır. Bilgisayarınızdan kaldırırken dosyaların tamamen temizlendiğinden emin olun.

valorant bellek konumuna geçersiz erişim hatası çözümü

Destek Ekibi İle İleşime Geçin

Riot Games Destek ekibine Bilet atarak çıkan bu hata ile alakalı yardım isteyebilirsiniz. Onlar sizlere de yapabileceğiniz bütün alternatif çözümleri iletecektir.

İşletim Sisteminizi Değiştirin

Hiçbir yöntem işe yaramadıysa bilgisayarınızın işletim sistemini değiştirin. Bu seçenek sadece Windows 11 kullanıcıları içindir, eğer Windows 11 kullanılıyorsanız sorunun işletim sisteminden kaynaklanma oranı oldukça yüksek bu yüzden işletim sistemini tekrar Windows 10’a almanızı öneriyoruz.

Valorant bellek konumuna geçersiz erişim hatası oyuncuların oldukça canını sıkmakta ve biz de sizlere bütün çözüm yöntemlerini anlattık. Yukarıda anlattıklarımızdan bir tanesi sizi çözüme kavuşturacaktır, tabii bu herkesin bilgisayarına göre değişiklik gösterebilir.

Yorumlar 2
ceyda eren
ceyda eren
1 ay önce

sorunum çözüldü teşekkür ederim

Cevapla
Kübra eke
Kübra eke
1 ay önce

Teşekkür ederimm sorunum çözüldü

Cevapla