3 dakika okunma süresi

0 yorum

51

Valorant FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

TPC Game

3 ay önce

valorant fps arttırma nasıl yapılır

Riot Games tarafından piyasaya sürülen FPS oyunu Valorant’ta çoğu oyuncu FPS sorunu yaşamakta. Düşük FPS değerleri oyuncuların canını sıkmakta bu yüzden oyuncular Valorant FPS nasıl arttırılır diye araştırma yapmaktadırlar. Artık araştırmanıza gerek yok çünkü bu yazımızda sizlere Valorant FPS Arttırma nasıl yapılır onu göstereceğiz.

Valorant FPS Arttırma Yöntemleri

Düşük FPS ve Yüksek ping değerleri oyuncuların korkulu rüyalarıdır, bu sorunlar yüzünden çoğu oyuncu oyun oynayamıyor. Valorant, her kesime hitap edebilmek için sistem gereksinimlerini oldukça düşük tutmaya çalışıyor fakat yeni güncellemeler geldikçe bazı oyuncular FPS sorunu yaşayabiliyor. Sistem gereksinimleriniz yeterliyse fakat halen düşük FPS alıyorsanız aşağıda Valorant FPS arttırma yöntemlerini listeledik, bu yöntemleri deneyerek FPS değerlerinizi yükseltebilirsiniz. Valorant ping düşürme yöntemleri neler merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

valorant fps arttırma

Grafik Ayarlarını Düşürün

En önemli etkenlerden birisi oyun içerisinde bulunan grafik ayarlarıdır. Oyuna girdikten sonra Ayarlardan Grafik bölümüne gelin ve eğer grafikler yüksekteyse bunu düşürün. Her bir kademe düşürdüğünüzde test edin ve görüntü bozulmadan en iyi hangisinde FPS alıyorsanız onu seçin.

Arkaplanda Bulunan Uygulamaları Kapatın

Oyuna giriş yaparken arkaplanda uygulama çalışıp çalışmadığını kontrol edin, eğer çalışan bir uygulama varsa mutlaka kapatıp öyle giriş yapın. Özellikle Google Chrome‘u arkaplanda çalıştırmayın, çok fazla Ram kullandığı için oyun oynarken FPS düşüşü yaşamanız çok normal.

Oyun Modunu Açın

Kullandığınız ekran kartının eğer programını indirmediyseniz indirin ve programın içerisinde oyun oynamak için en iyi performans ayarlarını seçin, ekran kartınızı sizin daha yüksek FPS almanız için ayarlayacaktır.

valorant fps arttırma yöntemleri

Donanımları Güncelleyin

Siz farkında olmasanızda kullandığınız donanımlara, uygulamalara güncellemeler geliyor. Donanımlarınızı güncellemezseniz yeni çıkan şeylere eski kalacağı için FPS sorunları yaratacaktır. Firmalar her yeni bir şeyde donanımlarını da uygun olması için güncelliyor. Herhangi bir Driver uygulaması indirerek donanımlarınızı güncelleyebilirsiniz.

Yukarıda vermiş olduğumuz Valorant FPS arttırma yöntemlerini adım adım uygularsanız FPS’iniz eskiye göre biraz daha iyi olacaktır, eğer gözle görülür bir değişim olmadıysa donanımlarınız artık eskimiş demektir. İnternette dolaşan diğer değişik türde FPS yükseltme yöntemlerini denemenizi önermiyoruz çünkü yaptığınız ayarlar ileride size daha büyük sıkıntılar yaşatabilir bu yüzden basit ve size sıkıntı çıkartmayacak yöntemlerini deneyin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?