3 dakika okunma süresi

0 yorum

50

Valorant Ping Düşürme Nasıl Yapılır?

TPC Game

3 ay önce

valorant ping düşürme nasıl yapılır

Riot Games tarafından piyasaya sürülen FPS oyunu Valorant’ta çoğu oyuncu ping sorunu yaşamakta. Yüksek ping değerleri oyuncuların canını sıkmakta bu yüzden oyuncular Valorant ping nasıl düşürülür diye araştırma yapmaktadırlar. Artık araştırmanıza gerek yok çünkü bu yazımızda sizlere Valorant ping düşürme nasıl yapılır onu göstereceğiz.

Valorant Ping Düşürme Yöntemleri

Yüksek ping ve düşük FPS oyuncuların en büyük düşmanlarıdır, bu iki sorundan bir tanesini yaşıyorsanız oyun oynamak için hiç zevkiniz kalmaz çünkü oynatmaz. Yüksek ping sorunu internet ile alakalıdır ve çoğunlukla bağlı olduğunuz internetten kaynaklanır fakat bazı durumlarda başka sebeplerden de olabiliyor. Aşağıda sizlere Valorant ping düşürme yöntemlerini anlattık, bütün adımları tek tek uygulayarak siz de pinginizi düşürebilirsiniz. Valorant uyumluluk modu kapatma nasıl yapılır bilmiyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Pinginizin yükselmesi genellikle sizin bağlı olduğunuz internetten kaynaklanır, bu durumdan dolayı öncelikle internet kablonuzu kontrol edin ardından da bağlantınızda herhangi bir sorun olup olmadığına bakın. Siz taraflı herhangi bir şey gözükmüyorsa bağlı olduğunuz internet şirketini arayıp sorunu bildirebilirsiniz.

valorant ping düşürme

Arka Plandaki Uygulamaları Kapatın

Oyundayken arka planda açık bir şey bırakmayın, bu hem FPS düşmesine hem de ping yükselmesine sebep olur. Özellikle arka planda herhangi bir internet tarayıcısı kapalı olduğundan emin olun. Dosya, oyun vb. bir şey indiriyorsanız indirmeyi durdurun.

Wi-Fi Kontrol Edin

Bilgisayarda herhangi bir sıkıntı gözükmese de modeme bağlı olan cihazlardan dolayı da pinginiz yükselebilir. Modeminize bağlı olan cihazları tek tek kontrol edin, indirme veya güncelleme yapılıyor olabilir. Sorunun Wi-Fi’dan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmenin en kolay yolu Wi-Fi kapatmaktır, kapattıktan sonra ping değerleriniz normale döndüyse hangi cihazdan indirme yapıldığını kontrol edin.

Sunucu Seçimi

Oyun içerisinde birçok sunucu bulunuyor ve siz maça girmeden önce size en yakın sunucuyu seçmeniz gerekiyor, sunucu seçerken de zaten yan tarafta kaç MS alacağınız gözüküyor. Eğer uzak bir sunucu seçerseniz veya yanlışlıkla seçtiyseniz yüksek ping değerleri ile oyun oynarsınız.

valorant ping nasıl düşürülür

Valorant Sunucu Durumu

Bazı zamanlar Valorant’ta bakım çalışması olabiliyor ve bu sebepten dolayı sunucularda yaşanan sorunlar ping değerinizi yükseltebiliyor. Bu gibi durumlarda buradan Valorant sunucu durumuna bakabilirsiniz ve sorunun sizden mi yoksa Valorant’tan mı kaynaklandığını öğrenebilirsiniz.

Yukarıda sizlere vermiş olduğumuz Valorant ping düşürme yöntemleri sayesinde mevcut olarak aldığınız ping değerlerini minimuma düşürebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?