2 dakika okunma süresi

0 yorum

68

Valorant Uyumluluk Modu Kapatma

TPC Game

3 ay önce

valorant uyumluluk modu kapatma

Riot Games tarafından geliştirilen ve ücretsiz olarak piyasaya sürülen Valorant, gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Her oyuncunun sistemi iyi olmayabiliyor ve oyun içerisinde FPS sorunları yaşayabiliyor. Valorant uyumluluk modu bu sorunlar için çıkartıldı, bu yazımızda sizlere Valorant uyumluluk modu kapatma nasıl olur onu göstereceğiz.

Valorant Uyumluluk Modu Kapatma Nasıl Yapılır?

Valorant oynarken FPS, drop sorunları yaşıyorsanız oyunun Ayarlar kısmında bulunan Uyumluluk Modunu kapatarak sizde FPS’inizi biraz da olsa yükseltebilirsiniz. Bu modun bir kötü yanı bulunuyor o da görüntü kalitesini kötü yapabiliyor ve bazı efektleri devre dışı bırakabiliyor. Aşağıdaki adımları takip ederek sizde uyumluluk modunu kapatabilirsiniz.

valorant uyumluluk modu
  • Valorant Ana Menüye gelin
  • Ayarlara girin
  • Görüntü kısmına gelin
  • “Sürücü uyumluluk modunu kullan” yazan seçeneği devre dışı bırakın

Artık uyumluluk modunu kapattınız ve daha rahat bir şekilde oynayabileceksiniz. Valorant aim nasıl geliştirilir merak ediyorsanız o yazımıza da göz atabilirsiniz.

Valorant Uyumluluk Modu Nedir?

Uyumluluk modu, oyunu normalinden daha az GPU ve CPU kaynağı kullanarak çalıştırır. Bu sayede oyun içerisinde donanımsal olarak zorlanma yaşanmadığı için FPS veya drop sorunu yaşamazsınız. Minimum sistem gereksinimlerini karşılayamayan bilgisayarda çoğu oyuncu bu modu kullanır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?