2 dakika okunma süresi

0 yorum

67

Valorant Pre Ne Demek?

TPC Game

3 ay önce

valorant pre ne demek

Riot Games tarafından geliştirilen FPS oyunu Valorant, gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Oyun içerisinde kullanılan terimler oyuna yeni başlayan oyuncular tarafından bilinmiyor ve bu yüzden çoğu kişi anlamıyor. Genellikle her oyunlarda geçerli olan terimler bulunur, bunlardan birisi de “Pre”. Bu yazımızda sizlere Valorant Pre ne demek onu açıklayacağız.

Valorant Pre Nedir?

Sadece Valorant’ta değil, neredeyse tüm oyunlardan kullanılan “Pre” kelimesi İngilizce’de “Premade” kelimesinin kısaltılmışıdır. Pre, Türkçe’de ise “Oyun Arkadaşım” anlamına gelmektedir.

valorant pre nedir

Pre, maça beraber giren arkadaşların diğer takım oyuncularına söylediği kelimedir. Arkadaşınız ile beraber maça girdiğinizde ikinizin arkadaş olduğunu ve birlikte girdiğinizi belli etmeniz için söylenir. “Raze ile preyiz” cümlesi “Raze benim arkadaşım birlikte giriyoruz oyuna” anlamına gelmektedir. Valorant NT ne demek bilmiyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

Valorant Pre Bulma

Valorant’ta Pre bulmak için maçlara girebilir ve maçlara gelen kişilerle arkadaş olabilirsiniz. Arkadaş olduğunuz kişiyle beraber sürekli maça girmeye başladığınız zaman o sizin artık Prenizdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?