2 dakika okunma süresi

0 yorum

69

Minecraft Maden Fırını Nasıl Yapılır?

TPC Game

2 ay önce

minecraft maden fırını nasıl yapılır

Minecraft, sonsuz bir yaratıcılık ve macera dünyası sunan eşsiz bir oyundur. Oyuncular, çeşitli malzemeleri kullanarak çeşitli araçlar ve eşyalar yapabilirler. Bunlardan biri de maden fırını. Bu yazımızda Minecraft maden fırını nasıl yapılır, hangi malzemeler gerekir onu göstereceğiz.

Minecraft Maden Fırını Yapımı

Maden fırını, gelişmek için oldukça önemlidir. Bu eşya sayesinde yemekleri pişirebilir, altın ve demir gibi cevherleri eritebilirsiniz. Maden fırını yapmak için 1 Fırın, 3 Düzgün Taş ve 5 Demir Külçe gerekiyor, bunları elde ettikten sonra çalışma masasına aşağıdaki görselde görüğünüz gibi yerleştirip maden fırınınızı alabilirsiniz. Minecraft harita nasıl yapılır merak ediyorsanız o yazımıza da bakabilirsiniz.

minecraft maden fırını yapımı

Minecraft Fırın Nasıl Yapılır?

Maden fırını yapmak için normal fırına ihtiyacınız var fakat fırın nasıl yapılır bilmiyorsanız anlatıyoruz. Fırın için 8 Taş gerekiyor. Bunları elde ettikten sonra çalışma masasına aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi yerleştirip fırınınızı alabilirsiniz.

minecraft fırın yapımı

Minecraft Maden Fırını Nasıl Kullanılır?

Minecraft’teki maden fırını, temel bir yapı olup kullanımı oldukça basittir. Uygun bir yere fırını yerleştirin. Yakıt olarak kömür, odun kömürü veya odun gibi çeşitli malzemeleri kullanabilirsiniz. Maden fırınına yakıtı ekledikten sonra, fırına altın, demir gibi madenleri veya yemekleri yerleştirin. Pişme süreci tamamlandığında, pişmiş ürünler maden fırınının alt kısmındaki yuvada birikir. İşi bitenleri almak için alt kısımdaki yuvayı kontrol edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?